Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych

Dlaczego tak ważny jest wygląd strony internetowej?

Posiadanie profesjonalnego i estetycznego designu strony internetowej wpływa na rozpoznawalność marki, jej tożsamość oraz poziom zaufania wśród klientów. Jest to forma twarzy dla Twojego biznesu, dlatego tak ważna przy projektowaniu stron jest ich aktualizacja biorąc pod uwagę najnowsze trendy. Wraz ze wzrostem zainteresowania wyglądem stron internetowych przybyło wiele sposobów ich udoskonalenia, jednak postanowiliśmy wyróżnić te, które uważamy za najważniejsze i najbardziej efektowne.

1. Sposoby nawigacji

Najnowsze trendy możemy odnaleźć w sposobach nawigacji strony internetowej, czyli w jej strukturze. Co jakiś czas pojawiają się aktualizacje, które wpływają na to, w jaki sposób będziemy poruszali się po danej stronie. Mowa o nawigacji kreatywnej, która przyciąga oko klienta i wywołuje u niego zainteresowanie. Taka opcja sprawia, że użytkownicy będą poruszać się w określony przez projektanta strony sposób.

Przykładowo w dowolnym miejscu na stronie możemy umieścić przekierowania i odnośniki do naszych ofert, artykułu, czy innych propozycji.  Należy jednak pamiętać, że nawigacja przede wszystkim powinna być łatwa i czytelna, dlatego lepiej nie przesadzać z wielością efektów.

2. Ruch przy projektowaniu stron

Wśród najpopularniejszych trendów z pewnością należy wyróżnić ruch, który użytkownik może zaobserwować na stronie internetowej. By stała się ona jeszcze bardziej interesująca istnieje możliwość  udoskonalenia jej o efekty przewijania. Tyczy się to zdjęć, a także paska menu, który może poruszać się wraz z ruchami kursora tak, by użytkownik przez cały czas miał do niego dostęp. Taki efekt można również stosować w pojedynczych paskach i elementach, np. w ramach pętli albo w postaci zmieniających się efektów.

3. Moc kolorów

Jak wiadomo barwy oddziałują na człowieka, jego samopoczucie oraz psychikę. W zeszłych latach można było zauważyć popularność zimnych odcieni przy projektowaniu stron. Między innymi mowa o kolorach w odcieniach szarości, jasnych brązów oraz zieleni.

W nowym roku nastąpił powrót do jaskrawych i neonowych kolorów. Na stronach internetowych królują nietypowe palety barw oraz obrazków mających na celu zwiększyć atrakcyjność oferty dla użytkowników.

4. Misz Masz przy projektowaniu stron

Na pewno wielu z Was słyszało określenie „artystyczny nieład”. Mówi się o nim w kwestiach fryzjerskich, dekoracyjnych, a od pewnego czasu także w tematyce projektowania stron. Antydesign to trend, który ma na celu wprowadzić totalny chaos w związku z wyglądem strony internetowej.

Pora zapomnieć o proporcjach, wymiarach oraz równych układach! To rozwiązanie pozwala nam wprowadzić wiele kreatywnych, indywidualnych rozwiązań. W zależności od tego, czego dotyczy nasza strona internetowa, możemy śmiało eksperymentować z wielkością czcionki, nierówno ułożonymi elementami czy całkowicie nietematycznymi dodatkami.

5. Powrót do przeszłości

Vintage, lata dwudzieste, a nawet dziewięćdziesiąte to tematy, które ostatnimi czasy stają się bardzo rozpowszechniane zwłaszcza w świecie mody oraz popularnych trendów w social mediach. Powrót do przeszłości stał się również inspiracją podczas projektowania stron internetowych. Przywoływanie dawnej estetyki, elementów kojarzących się z początkami technologii oraz designu z czasów młodości stało się trendem, który zapewne będzie królował przez długi czas w Internecie.

Testuj różne rozwiązania!

To oczywiście tylko niektóre z wielu najnowszych trendów w projektowaniu stron internetowych. Warto eksperymentować i zmieniać design swojej wizytówki, gdyż z pewnością kreatywność oraz pomysłowość zostanie dostrzeżona przez jej użytkowników.

Kategorie:

Popularne artykuły

doradca

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.