Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Jak stworzyć witrynę, która będzie łatwa w obsłudze dla użytkowników?

Wybór zależy od Twojego budżetu i preferencji, ale ta witryna jest jedną z najbardziej popularnych. WordPress to darmowa strona open source, dająca wiele możliwości jej personalizacji. Twoja strona internetowa może powstać właśnie tam, a więc pozostaje pytanie – jak stworzyć witrynę?

Łatwa w obsłudze strona internetowa

Istnieje wiele platform, które pozwalają na stworzenie przyjemnej dla oka i łatwej w obsłudze strony internetowej. Jedną z nich jest między innymi WordPress. Wybór zależy od Twojego budżetu i preferencji, ale ta witryna jest jedną z najbardziej popularnych. WordPress to darmowa strona open source, dająca wiele możliwości jej personalizacji. Twoja strona internetowa może powstać właśnie tam, a więc pozostaje pytanie – jak stworzyć witrynę?

Projekt graficzny

Projektowanie łatwej w obsłudze strony powinniśmy zacząć od stworzenia jej projektu graficznego. Użycie czytelnej czcionki, łatwej do odczytania jest kluczową częścią takiego projektu. Kolor tła oraz tekstu jest równie ważny. Klient naszego sklepu powinien w łatwy sposób móc odszukać tego, czego szuka, a treści powinny być prezentowane przystępnie i atrakcyjnie. Tak więc projekt graficzny strony powinien być jak najbardziej spójny.

Kolorystyka powinna być dopasowana do Twojego logo i łagodna dla oczu. Nie należy używać zbyt wielu kolorów, ponieważ wprowadza to chaos na stronie. Ważne informacje umieść na górze strony, a te mniej ważne na dole. Strona powinna być więc przemyślana i estetyczna, aby przyciągać uwagę potencjalnego klienta.

Szybkość ładowania

Czytelna strona internetowa powinna być szybka, ponieważ zbyt długo ładująca się strona odciąga klientów. Twoja strona powinna ładować się w kilka sekund, gdy będzie to dłuższy czas, kupujący wyłączy zakładkę z Twoją stroną i będzie szukał produktów u konkurencji. Warto więc o to zadbać. Minimalizuj więc ilość elementów takich jak zdjęcia czy filmy, które spowalniają działanie strony.

Urządzenia mobilne

Zadbanie o korzystanie ze strony na urządzeniach mobilnych to kolejny ważny krok. Strona powinna szybko odpowiadać i dopasowywać się do różnych ekranów. Za pomocą tego, Twoi klienci będą mogli przeglądać stronę internetową z każdego urządzenia, co zwiększy szansę zakupu z Twojego sklepu.

Dane kontaktowe

Zamieszczenie na stronie internetowej istotnych danych kontaktowych, takich jak numer telefonu, e-mail i formularz kontaktowy, jest kluczowe. W ten sposób klienci będą mogli skontaktować się z Tobą w razie potrzeby i mieli łatwy dostęp do Twojej firmy. Powinieneś więc odpowiednio zaznaczyć tę sekcję, aby była dobrze widoczna.

Podsumowanie

Jak stworzyć witrynę? Teraz już wiesz! Zaprojektowanie łatwej w obsłudze strony internetowej jest kluczowym elementem dobrego biznesu. Aby ją stworzyć:

  • wybierz odpowiednią platformę
  • zadbaj o szybkość reakcji
  • stwórz jasny i przejrzysty projekt graficzny
  • zadbaj o intuicyjność
  • a także o dane kontaktowe.

Jeśli nadal nie jesteś pewny swoich umiejętności, skontaktuj się z agencją marketingową, która pomoże Ci rozwinąć Twoją stronę internetową w profesjonalny sposób.

Kategorie:

Popularne artykuły

doradca

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.