Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Dobra strona internetowa? Mamy to!

Strona internetowa to wirtualna wizytówka Twojej działalności, która może przyciągać nowych klientów oraz budować zaufanie do Twojej marki.

Istnieje wiele platform, które pozwalają na stworzenie przyjemnej dla oka i łatwej w obsłudze strony internetowej. Jedną z nich jest między innymi WordPress. Wybór zależy od Twojego budżetu i preferencji, ale ta witryna jest jedną z najbardziej popularnych. Jest to darmowa strona open source, dająca wiele możliwości jej personalizacji. Twoja strona internetowa może powstać właśnie tam!

Projekt graficzny a dobra strona internetowa

Projektowanie łatwej w obsłudze witryny powinniśmy zacząć od stworzenia jej projektu graficznego. Użycie czytelnej czcionki, łatwej do odczytania, jest kluczową częścią takiego projektu. Kolor tła oraz tekstu jest równie ważny. Klient naszego sklepu powinien w łatwy sposób móc odszukać tego, czego szuka, a treści powinny być prezentowane przystępnie i atrakcyjnie. Tak więc projekt graficzny strony powinien być jak najbardziej spójny.

Kolorystyka powinna być dopasowana do Twojego logo i łagodna dla oczu. Nie należy używać zbyt wielu kolorów, ponieważ wprowadza to chaos. Ważne informacje umieść na górze strony, a te mniej ważne na dole. Strona internetowa powinna być więc przemyślana i estetyczna, aby przyciągać uwagę potencjalnego klienta.  Przyjrzyj się na przykład stroniePracuj z nami.

Szybkość ładowania

Czytelna witryna powinna być szybka, ponieważ zbyt długo ładująca się strona odciąga klientów. Twoja strona powinna ładować się w kilka sekund, gdy będzie to dłuższy czas, kupujący wyłączy zakładkę z Twoją stroną i będzie szukał produktów u konkurencji. Warto więc o to zadbać. Minimalizuj więc ilość elementów takich jak zdjęcia czy filmy, które spowalniają działanie strony.

Urządzenia mobilne a Twoja strona internetowa

Zadbanie o korzystanie ze strony na urządzeniach mobilnych to kolejny ważny krok. Twoja witryna powinna szybko odpowiadać i dopasowywać się do różnych ekranów. Za pomocą tego, Twoi klienci będą mogli przeglądać stronę internetową z każdego urządzenia, co zwiększy szansę zakupu z Twojego sklepu.

Dane kontaktowe

Zamieszczenie na stronie internetowej istotnych danych kontaktowych, takich jak numer telefonu, e-mail i formularz kontaktowy, jest kluczowe. W ten sposób klienci będą mogli skontaktować się z Tobą w razie potrzeby i mieli łatwy dostęp do Twojej firmy. Powinieneś więc odpowiednio zaznaczyć tę sekcję, aby była dobrze widoczna.

Podsumowanie

Zaprojektowanie łatwej w obsłudze strony jest kluczowym elementem dobrego biznesu. Aby ją stworzyć:

  • wybierz odpowiednią platformę
  • zadbaj o szybkość reakcji
  • stwórz jasny i przejrzysty projekt graficzny
  • zadbaj o intuicyjność
  • a także o dane kontaktowe.
Kategorie:

Popularne artykuły

redakcja

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.