Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Jakie są cechy dobrej strony internetowej?

Jakie są cechy dobrej strony internetowej? Jakie elementy musi posiadać witryna, aby móc powiedzieć, że jest jakościowa? Co sprawia, że strona www jest atrakcyjna, widoczna i chętnie odwiedzana przez użytkowników? Odpowiedzi na te pytania poznasz w niniejszym artykule.

Jakie są cechy dobrej strony internetowej?

Strona internetowa musi być wizytówką każdego biznesu. Przemyślana struktura i innowacyjne treści to główne elementy, które podnoszą prestiż firmy. Dobra witryna odpowiada na potrzeby klienta, jest przejrzysta i czytelna. Dzięki niej oferta prezentowana przez daną firmę staje się atrakcyjna, co ma realny wpływ na ilość napływających zamówień oraz obrotów ze sprzedaży. Budowa mocnej pozycji na rynku jest głównym celem, jaki należy postawić przy tworzeniu strony www

Elementy i cechy dobrej strony www 

Poniżej zostały przedstawione główne elementy dobrej strony internetowej. Wprowadzenie tych rozwiązań sprawi, że witryna ma szansę odnieść sukces w sieci. 

Profesjonalne zaprezentowanie oferty

Jeżeli chcesz, aby strona internetowa miała realny wpływ na zwiększenie sprzedaży firmy, musisz zadbać o nieszablonowy opis całej oferty. Należy zadbać o informacje, które przyciągną potencjalnego klienta. Przedstaw swoje produkty bądź usługi w sposób intrygujący.  Nie zapomnij umieścić zdjęć dobrej jakości na swojej witrynie. W pierwszej kolejności to właśnie obraz przyciąga uwagę użytkownika. Nietuzinkowe przedstawienie oferty, dobrze dobrana kolorystyka oraz przejrzystość, to elementy, które mogą uatrakcyjnić stronę www Twojej firmyNie powielają schematów konkurencji. Staraj się, aby treści pojawiające się na Twojej stronie internetowej były innowacyjne i intrygujące. Prezentowane firmowe produkty powinny świadczyć o doskonałej jakości i solidnym wykonaniu. Szata graficzna strony www musi podkreślać te cechy. 

Przedstawienie dotychczasowych osiągnięć 

Większość użytkowników nie decyduje się na skorzystanie z danej oferty bez sprawdzenia opinii o firmie. Jakość i solidność, to cechy, na które w głównej mierze zwracają uwagę klienci. Należy przedstawić sukcesy firmy, aby strona internetowa budziła zaufanie.  W przedstawieniu firmowych sukcesów niewątpliwie pomoże rozbudowane portfolio. O pokazaniu jakości usług, jakie prezentujemy, może pomóc nam zebranie wszystkich realizacji i opisanie ich w interesujący sposób na stronie www. Obecność takich elementów jest doskonałą wizytówką.

 

Opinie Klientów cechy dobrej strony internetowej

Klienci mają również okazję sprawdzić, czy firma rzetelnie podchodzi do każdej realizacji.  Jeżeli firma zajmuje się wyłącznie sprzedażą produktów, bardzo dobrym rozwiązaniem jest dodanie na stronę internetową zakładki OPINIE KLIENTÓW. Im więcej pozytywnych referencji, tym większe zaufanie wśród użytkownikówCiekawym rozwiązaniem są liczniki zadowolonych klientów lub wykonanych zadań. Jeżeli firma znajduje się na rynku przez dłuższy czas, ważne jest, żeby taka informacja znalazła się na stronie internetowej.  

Klient w centrum zainteresowania

Tworząc każdą stronę internetową warto zwracać uwagę na potencjalnego klienta. Informacje, które w pierwszej kolejności dotrą do użytkownika, muszą przekonać go do pozostania na witrynie. W tym celu używa się sloganów.

Dobry slogan reklamowy powinien:

  • w spójny sposób łączyć się z ofertą firmy,
  • być prosty i łatwy do zapamiętania,
  • podkreślać różnicę między naszą firm, a konkurencją,
  • prezentować korzyści.

Dłuższe treści powinny być starannie pogrupowane i logicznie rozmieszczone na stronie internetowej. Intuicyjna nawigacja do duży plus nowoczesnych witryn. Tekst nie może dominować nad całością. Klient trafił na naszą stronę www w celu znalezienia konkretnych informacji. Jakie cechy dobrej strony internetowej? Pamiętaj, aby treści były dobierane w taki sposób, aby przykuły uwagę użytkownika i dostarczyły odpowiedzi na pytania, które go interesują

Pozycjonowanie i optymalizacja

Strona internetowa powinna być dobrze widoczna w wyszukiwarce Google. Im dalszą pozycję zajmuje nasza strona www, tym mniejsza szansa, że duża grupa użytkowników zobaczy ofertę. Ponad 90% klientów nie przegląda wyników, umieszczonych dalej niż na 3 stronie wyszukiwarki. Największą popularnością cieszą się oferty obecne na pierwszej pozycji. Przemyślane pozycjonowanie przynosi ogromne efekty. Ustalenie podstawowych słów kluczowych znacznie ułatwia cały proces. Dzięki pozycjonowaniu, które jest prowadzone w sposób konsekwentny, rośnie pozycja Twojej strony www w wyszukiwarce. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z wagi optymalizacji SEO. Dwa główne elementy, które mają w tym wypadku ogromne znaczenie to: stworzenie przemyślanego tytułu do każdej strony internetowej oraz przygotowanie tak zwanego meta tekstu witryny. Jakie cechy dobrej strony internetowej?

Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć na temat stron internetowych i elementów, które sprawiają, że są częściej odwiedzane przez klientów, kliknij TUTAJ.

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.