Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Sprzedaż przez Internet? Polacy kupują online!

Sprzedaż przez Internet? Polacy kupują online!

Sprawdź jakie produkty przyciągają naszych rodaków do sieci i co sprawia, że właśnie tam dokonują swoich zakupów!

Sprzedaż przez Internet

 

W 2020 roku 17,6 mln Polaków dokonało zakupów przez Internet. W 2021 ta liczba z pewnością znacznie wzrośnie. Poznaj 6 kategorii, które zdominowały rynek sprzedażowy online w ubiegłym roku.

 

Co Polacy najchętniej kupowali przez Internet w 2020 roku? 

 

Zakupy przez Internet stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Ponad 70% Polaków deklaruje, że regularnie robi zakupy przez Internet i jest to lepsza forma dokonywania zakupów niż znana do tej pory stacjonarna postać. Mimo że rok 2020 nie należał do najłatwiejszych, to nie zrezygnowaliśmy z zakupów online. Sprawdź, jakie produkty były wybierane najczęściej spośród milionów dostępnych ofert i zainspiruj się do otwarcie własnego sklepu internetwego!

 

Zakupy w sieci to już norma w sprzedaży online

 

Pandemia koronawirusa oraz częste lockdowny sprawiły, że społeczeństwo zostało poniekąd przymuszone do robienia zakupów online. Większość sklepów stacjonarnych przez wiele miesięcy pozostawała zamkniętych, jednak nie oznaczało to zamrożenia potrzeb konsumenckich. Z pomocą przyszedł Internet oraz możliwość dokonania zakupów dzięki e-sklepom. Z tego też względu liczba osób korzystających z e-handlu mocno się zwiększyła.

 

Co ważne, ponad 85% badanych Polaków przyznała, że nawet po zakończeniu pandemii będzie kontynuować kupowanie większości przedmiotów online. Nie zamierza również zmniejszyć częstotliwości z jaką do tej pory się to działo. Według badań 60% osób  korzysta z tego kanału zakupowego raz na 2-3 tygodnie w przypadku produktów oraz przynajmniej raz w miesiącu jeśli chodzi o usługi.

 

Co Polacy kupili przez Internet w poprzednim roku? Co sprzedawać przy Sprzedaż przez Internet

Wśród najczęściej kupowanych produktów można wyróżnić 6 kategorii, które zdominowały internetowe wybory zakupowe Polaków:

 

 • Sprzedaż przez Internet Miejsce VI – produkty spożywcze

W porównaniu z rokiem 2019 sprzedaż jedzenia wzrosła w 2020 roku o 100%! Oczywiście ma to związek z trwającą w roku ubiegłym pandemią oraz wygodą, jaką było zamówienie i odebranie artykułów spożywczych bez konieczności interakcji z innymi ludźmi. W czasie pandemii koronawirusa wiele firm umożliwiło swoim klientom zakup ich produktów za pośrednictwem strony www oraz szybką dostawę, co zwiększyło ich zyski parokrotnie. Co więcej, większość osób, które wybierało tę formę nabywania artykułów spożywczych deklaruje, że pozostanie przy tej właśnie formie zakupów.

 

 • Sprzedaż przez Internet Miejsce V – sprzęt RTV i AGD

Sporą popularnością w 2020 roku cieszyły się również zakupy elektroniki. Ma to związek przede wszystkim z próbą zajęcia swojego wolnego czasu w trakcie lockdownu, kiedy większość miejsc była zamkniętych. Duży skok odnotowały również firmy produkujące kamery internetowe, z których korzystali nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy biurowi. 

 

 • Sprzedaż przez Internet Miejsce IV – książki, filmy i płyty 

Kolejna kategoria produktów, której popularność wzrosła wraz z przyjściem 2020 roku. W czasie pandemii księgarnie internetowe oraz sklepy z płytami czy filmami DVD odnotowały znaczący wzrost zysków. Właśnie te 3 sposoby spędzania wolnego czasu okazały się najlepiej sprzedawać za pomocą sklepów www.

 

 • Sprzedaż przez Internet Miejsce III – obuwie 

Branża, która nieprzerwanie zyskuje popularność w Internecie to branża obuwnicza. W przypadku roku 2020 potrzeba pozostania w domu zmusiła większośc Polaków do zakupienia butów przez Internet. Co więcej zmiana pór roku wymusza kupno nowej pary tej części garderoby. W przypadku pandemii, większość osób musiała dokonać zakupów w sposób internetowy. Co ważne trend zamawiania butów online dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. 

 

 • Sprzedaż przez Internet Miejsce II – kosmetyki i środki czystości 

Popularność środków czystości, takich jak papier toaletowy, mydło czy żele antybakteryjne przeniosła się w 2020 roku ze sklepów stacjonarnych do Internetu. Ma to zapewne związek z brakującym towarem w sklepach stacjonarnych. Wzrost sprzedaży widoczny był zarówno w drogeriach internetowych, manufakturach oraz aptekach online. 

 

 • Sprzedaż przez Internet Miejsce I – odzież

Mimo panującej pandemii to właśnie odzież i dodatki okazały się produktami, które były najchętniej kupowane przez Polaków za pomocą Internetu. 2020 rok pokazał, że znajomość marek odzieżowych nie musi istnieć jedynie w przestrzeni stacjonarnej. 

 

Sprzedaż przez Internet popularność

 

Warto zauważyć, że popularność branży odzieżowej wynika także z przemyślanych strategii marketingowych i mimo zamkniętych galerii (oraz braku możliwości wyjścia z domu) odzież była bardzo chętnie kupowana. Stąd można wyciągnąć wniosek, że wprowadzenie do sklepu internetowego takich zabiegów jak darmowa dostawa, rabaty czy możliwość zwrotu są czynnikami, które przyciągają klientów.

 

Dlaczego Polacy kupują przez Internet?

 

Zakupy internetowe powoli zyskują większą popularność nad tymi stacjonarnymi. Dzieje się tak z kilku względów, które są charakterystyczne jedynie dla e-handlu i raczej nie przeniosą się do sklepów. Są to m.in.:

 • nieograniczony oraz większy niż stacjonarnie wybór produktów;
 • sklepy online czynne są bez przerwy;
 • dostawy do domu są często darmowe i zajmują ok. 2-3 dni robocze;
 • w sklepach online ceny bywają bardziej korzystne niż stacjonarnie;
 • łatwy dostęp do opinii i recenzji na temat sklepu oraz produktów;
 • jasna i rzetelna polityka zwrotów, reklamacji oraz widoczny regulamin sklepu;
 • większa dostępność unikatowych produktów, np. z zagranicy.

 

Czy warto sprzedawać online i zająć się Sprzedaż przez Internet? 

 

Jak widać, każda branża może znaleźć swoje miejsce w Internecie. Po najchętniej kupowanych produktach w 2020 roku można łatwo zauważyć, w co Polacy lubią inwestować bez wychodzenia z domu, co jest wyborem bezpiecznym, jeśli chodzi o otwarcie biznesu. Jeśli chcesz, możesz kierować się tym, co z pewnością i w tym roku będzie popularne. Warto jednak szukać także innych obszarów sprzedażowych, ponieważ e-handel to strefa, która podlega ciągłym zmianom. 

 

Możesz na przykład skontaktować się z naszym zespołem specjalistów i wspólnie przemyślcie, która droga w sprzedaży online będzie dla Ciebie najkorzystniejsza!

 

Agnieszka Żurek

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.