Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Co sprzedawać w internecie – porady

Co sprzedawać w Internecie – porady. Chcesz skuteczniej sprzedawać w internecie? A może szukasz pomysłu na biznes? Przeczytaj i zacznij działać.

Co sprzedawać w internecie?

 

Z roku na rok sprzedaż internetowa staje się coraz popularniejsza. Pozwala klientowi na szybkie i wygodne zakupy. Sprzedawca natomiast ma możliwość dotrzeć do wielu klientów z całego świata bez konieczności otwierania kolejnych oddziałów stacjonarnie. To, co się najlepiej sprzedaje w internecie, nie jest sprawą oczywistą, ponieważ wiele zależy od grupy docelowej, na jaką ukierunkowana jest sprzedaż w danym sklepie.

 

Zalety sprzedaży internetowej

 

Z całą pewnością ilość zalet w sprzedaży internetowej przewyższa nieliczne zagrożenia, jakie niesie za sobą szeroko rozumiana aktywność w sieci. Zalety są zarówno dla klientów, jak i dla sprzedających. Wystarczy mieć pomysł na to co warto sprzedawać w internecie. Ogólne korzyści:

 

  • wygoda – zakupy 24/h przez 7 dni w tygodniu
  • możliwy większy wybór niż w sklepie stacjonarnym
  • dostawy do domu klienta oraz wielu punktów odbioru
  • niskie koszty prowadzenia działalności (brak konieczności posiadania sklepu stacjonarnego)
  • kontrolowanie ofert i cen u konkurencji
  • możliwość pracy zdalnej z każdego miejsca na świecie
  • bezpieczeństwo

 

Co warto sprzedawać w internecie?

 

Jeśli posiadamy już jasno określony asortyment, to to, co się sprzedaje w internecie, nie powinno sprawiać problemu w kwestii tworzenia nowych pomysłów. Istnieją dwie drogi, jakimi można się kierować w biznesie online. Są to:

 

  1. Sprzedaż popularnych produktów – choć konkurencja jest wówczas duża, to mamy pewność, że to, co sprzedajemy, jest każdego dnia tysiące razy szukane w internecie. Jeśli skupimy się na dobrym pozycjonowaniu, to sukces jest w zasięgu ręki, a pytanie: jak sprzedawać w internecie, zadamy sobie po raz ostatni.

Przykłady popularnych produktów:

– wiedza: e-book, kurs online, webinar

– odzież

– akcesoria sportowe

– naturalne kosmetyki

 

  1. Postawienie na niszę – pozwoli to na wyróżnienie się na rynku. Jeśli pomysł przypadnie do gustu potencjalnym klientom, to być może odkryjemy sekret na to, co warto sprzedawać w internecie

Przykłady niszowych produktów:

– DIY: makramy, kartki okolicznościowe

– akcesoria dziecięce: zawieszki do smoczków, ozdoby na ścianę

– eko: przerabianie ubrań, renowacja starych przedmiotów

 

Sprzedaż w internecie – podsumowanie

 

To, czym najlepiej handlować w internecie, w głównej mierze powinno zależeć od naszych zainteresować i pasji. Jak być w czymś dobrym, jeśli temat nas nie interesuje? Jak tworzyć angażujące i chwytliwe posty? Można tworzyć teksty sprzedażowe z czyjąś pomocą, jednak to generuje dodatkowe koszty. Warto odkryć to, na czym się dobrze znamy, co zarazem byłoby wysoko w wynikach wyszukiwania. 

 

  • Poznaj gdzie sprzedawać w internecie

– lokalnie: Facebook Marketplace

– obszar krajowy: Allegro, Empik, Morele

– obszar globalny: Amazon, eBay, AliExpress

 

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.