Czy założenie sklepu internetowego jest proste?
- Jak założyć sklep internetowy?
- Sklep internetowy - krok po kroku
- założenie sklepu internetowego
- założenie sklepu internetowego jest proste? Pamiętaj!
- Sklep internetowy - jak założyć założenie sklepu internetowego jest proste?
- założenie sklepu internetowego - Od czego zacząć?
- Dedykowany sklep internetowy
- Sklep na Facebooku
- 5 powodów, dla których warto mieć sklep internetowy
Jak założyć sklep internetowy? Świat już dawno przeniósł się do Internetu. Korzystamy z usług w sieci nie tylko ze względu na szybkość, wygodę i dostęp przez 24h, ale także na niższe ceny i korzystniejsze promocje. Sklepy internetowe to już codzienność. Dziś opowiem Ci, jak założyć sklep internetowy na kilka sposobów.
Jak założyć sklep internetowy?
Nie da się nie zauważyć, że świat już dawno przeniósł się do Internetu. Korzystamy z usług w sieci nie tylko ze względu na szybkość, wygodę i dostęp przez 24h, ale także na niższe ceny i korzystniejsze promocje. Okres pandemii tylko spotęgował potrzebę prowadzenia życia zza ekranu. Duża ilość wolnego czasu pozwoliła ludziom na zastanowienie się nad dalszym kierunkiem, w którym chcą podążać. Na rynku internetowym powstało bardzo wiele nowych marek, które rozwijają się i promują za pomocą mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Tik Tok. Coraz częściej możemy przeczytać lub usłyszeć, że jeśli dana firma nie istnieje w sieci, to tak jakby nie istniała w ogóle.
Sklepy internetowe to już codzienność. Większe zdziwienie budzi jego brak niż samo posiadanie. Jeśli jeszcze nie masz sklepu online, to nie czekaj! Dziś opowiem Ci, jak założyć sklep internetowy na kilka sposobów. Każdy sposób rozwinęłam w oddzielnym artykule, który oczywiście podlinkuję. Mam nadzieję, że zajrzysz!
Sklep internetowy – krok po kroku
Sklep www możesz prowadzić w każdej formie, z wyjątkiem spółki partnerskiej. Jest to zatem jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, jawna, spółka komandytowa, komandytowo-akcyjna, sp. z o.o. lub spółka akcyjna.
założenie sklepu internetowego
Zanim wyjaśnię Ci krok po kroku, jak założyć sklep internetowy, muszę wspomnieć o kilku ważnych kwestiach prawnych.
W przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki cywilnej w formie sklepu internetowego zarejestruj firmę w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) W przypadku spółki jawnej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej, sp. z o.o. lub spółki akcyjnej, zarejestruj swoją działalność w KRS (Krajowy Rejestr Sądowy).
założenie sklepu internetowego jest proste? Pamiętaj!
Jeśli zamierzasz sprzedawać towary lub usługi objęte opodatkowaniem VAT, musisz najpóźniej w dniu poprzedzającym rozpoczęcie sprzedaży złożyć formularz VAT-R. Z jego pomocą zarejestrujesz się jako przedsiębiorca czynny lub zwolniony podatnik od podatku do towarów i usług. Formularz należy dostarczyć do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca prowadzenia firmy.
Sklep internetowy – jak założyć założenie sklepu internetowego jest proste?
Teraz możemy przejść do przyjemniejszej części artykułu. Chcesz założyć sklep www, ale nie wiesz, od czego zacząć? Pomogę Ci! Oto kilka kroków, które pozwolą Ci uporządkować plany.
-
Co chcesz sprzedawać?
Odpowiedź na to pytanie może być dla Ciebie oczywista. Być może od dłuższego czasu wykonujesz przedmioty, które budzą zachwyt wśród Twoich znajomych lub są przydatne zarówno dla Ciebie, jak i innych na co dzień. Być może masz pomysł na usługę, której jeszcze nigdzie nie widziałeś, ale masz pewność, że to właśnie ta, której wszyscy potrzebują, A może masz pasję, którą po prostu chcesz się podzielić z innymi, zarabiając przy okazji? Każda z tych sytuacji jest doskonała, aby otworzyć sklep internetowy.
Zastanów się tylko, co chcesz sprzedawać konkretnie i, do kogo kierujesz swoją ofertę. Dzięki temu będzie ona sprecyzowana i dotrze dokładnie tam, gdzie chcesz z zadowalającym skutkiem.
-
Wybierz platformę e-commerce przy założenie sklepu internetowego jest proste?
Istnieje bardzo wiele bezpłatnych platform e-commerce, które pozwolą Ci założyć swój własny sklep internetowy. Ale co to właściwie jest platforma e-commerce i do czego służy?
E-commerce (electronic commerce) w dosłownym tłumaczeniu oznacza handel elektroniczny. E-handel to szereg działań wykonywanych w celu dokonania transakcji za pomocą środków elektronicznych, czyli wszelkie zakupy usług i towarów, których płatność i dostawa odbywa się poza placówką stacjonarną.
Mówiąc prościej, platforma e-commerce odpowiada za poprawne działanie Twojego sklepu. To z jej pomocą projektujesz swój sklep i tworzysz w zasadzie cały jego system.
O rodzajach platform e-commerce, a także o tym, jaką z nich wybrać pisałam dla Ciebie TUTAJ. Jest to bowiem wiedza rozległa, a sam wybór odpowiedniej platformy wcale nie jest prosty.
-
Wygląd sklepu internetowego
Jeśli już przeczytałeś TEN ARTYKUŁ i wybrałeś odpowiednią dla siebie platformę e-commerce, możesz przystąpić do projektowania strony. Sklepy internetowe, podobnie jak strony internetowe firm powinny posiadać odpowiedni układ, kolorostykę, czcionkę i tym podobne. Wszystko musi pasować do rodzaju Twojej działalności i cieszyć oko potencjalnego Klienta. Pamiętaj, że profesjonalny wygląd strony wzbudza zaufanie odbiorcy.
założenie sklepu internetowego – Od czego zacząć?
- Wybierz szablon. Większość programów do tworzenia sklepów internetowych, oferuje je zupełnie za darmo. Szablon stanie się tłem Twojej działalności. Zadbaj więc, aby pasował do kontentu i nie przytłaczał poszczególnych elementów na stronie.
- Stwórz menu główne. Powinno być ono czytelne, jasne i zrozumiałe. Skup się na prostych słowach, takich jak: sklep, wyprzedaż, kontakt. Ułatwią one poruszanie się po sklepie Klientowi.
- Zadbaj o baner. Baner to zdjęcia w formie slajdów na stronie głównej, które pokazują to, co aktualnie masz do zaoferowania Chodzi o przykładowo bieżącą promocję, najnowszą lub po prostu Twoją ulubioną kolekcję. Ważne, by zdjęcia były w dobrej jakości i przyciągały oko.
- Wstaw piękne zdjęcia. Pozostając w tematyce grafiki, pamiętaj, że zdjęcia produktów lub usług, które oferujesz powinny być dobrej jakości. Każdy produkt powinien mieć osobne zdjęcie. Fakt jest bowiem taki, że to fotografie pozostaną w pamięci Klienta na dłużej niż sama nazwa i cena.
- Zaproponuj kilka możliwości płatności. To, ile ich będzie zależy od platformy e-commerce, którą wybierzesz. Im więcej możliwości, tym więcej komfortu dla Klienta, który będzie mógł dostosować płatność w pełni do swoich potrzeb.
- Sporządź regulamin. Regulamin sklepu jest nie tylko wymogiem prawnym, ale także aspekt dodający Ci wiarygodności. W ramach regulaminu powinieneś spełniać swoje obowiązki informacyjne wobec odbiorców, a także podać dane związane z Twoją działalnością. Pokaż konsumentom, że kierujesz się jawnymi i zrozumiałymi procedurami. Jesteś godny zaufania.
Dedykowany sklep internetowy
Musisz wiedzieć, że istnieje również opcja dedykowanego sklepu internetowego. Oznacza to, że Twój sklep internetowy tworzony jest od podstaw przez profesjonalistów w tej dziedzinie. Co zapewni Ci ta niewielka w stosunku do zysków inwestycja?
- Wprowadzenie metadanych stron
- Dodanie modułów optymalizacji grafik – SEO Alt Image Tags
- Skrócenie procesu zamawiania do minimum
- Dynamiczną wyszukiwarkę
- Szybkie płatności (PayPal, Przelewy24, payU)
- Konfigurację sposobów dostaw
Wszystkie kroki przedstawione w akapicie wyżej będą wykonane za Ciebie w pełni profesjonalnie. Co więcej, wiele niestandardowych modułów możesz otrzymać GRATIS. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój sklep jest niepowtarzalny i zostanie w pamięci użytkownika sieci na dłużej.
Ofertę profesjonalnego, dedykowanego sklepu internetowego znajdziesz TUTAJ.
Sklep na Facebooku
Musisz wiedzieć, że strony internetowe sklepów to nie jedyna możliwość, którą posiadasz. Coraz większą popularność zyskują sklepy internetowe w mediach społecznościowych. W naszym kraju lista portali społecznościowych, na których możesz rozpocząć działalność, jest jeszcze krótka (co nie znaczy, że nie warto posiadać ich tak, czy inaczej), ale zdecydowanie na jej szczycie znajduje się Facebook.
O tym, jak założyć sklep na Facebooku pisałam w TYM ARTYKULE. Wyjaśniłam Ci krok po kroku, jak rozpocząć działalność za pomocą zdecydowanie najpopularniejszego portalu społecznościowego i jakie korzyści to ze sobą niesie.
Co więcej, social media to istny must have do stworzenia pozytywnego wizerunku w Internecie. Biorąc pod uwagę ilość czasu, jaką dziennie spędzamy w mediach społecznościowych, nie można było przejść obok nich obojętnie. Social media marketing wykorzystuje portale społeczne, opracowując specyficzne formy reklamy dostosowane do użytkownika. Stworzenie sklepu internetowego lub konta firmowego z ich pomocą to doskonałe posunięcie.
Facebook to jedno z najprostszych narzędzi, które w jasny i zrozumiały sposób przekazuje informacje na temat kolejnych kroków działania. W dodatku bezpłatne!
5 powodów, dla których warto mieć sklep internetowy
Podsumujmy teraz, dlaczego właściwie warto mieć sklep internetowy.
- Większa szansa za sprzedaż poprzez poszerzanie zasięgów w sieci.
- Mniejsze koszty utrzymania sklepu.
- Różne możliwości zapłaty i dostawy, co zwiększa komfort Klienta
- Pełna funkcjonalność i automatyzacja
- Pełne dostosowanie do dynamicznych zmian na rynku, takich jak przykładowo okres pandemii.
Nie czekaj, aż ktoś spełni Twoje marzenia lub uczyni je swoimi. Sklep internetowy to niewielka cena za wielkie możliwości.
Gotowy na własny biznes internetowy?