Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Wtyczki do WordPressa, które odmienią Twoją stronę

Spis treści:

 1. Wtyczki do WordPressa, które odmienią Twoją stronę
 2. Wtyczki do WordPressa – podstawowe informacje
 3. Jakie wtyczki do WordPressa warto zainstalować?
  1. Wtyczki do WordPressa. Dla bezpieczeństwa
   1. Google Authenticator
   2. Akismet Anti- Spam  
   3. Backup WordPress
  2. Wtyczki do WordPressa. Optymalizacja strony www
   1. Yoast SEO
   2. SEO Friendly images
   3. W3C validation auto check
  3. Wtyczki do WordPressa. Szybkość strony
   1. P3
  4. Wtyczki do WordPressa. Sklep
   1. WooCommerce
  5. Wtyczki do WordPressa. Dla wizerunku firmy.
   1. Broken Link Checker
   2. Contact Form 7
 4. Podsumowanie

WordPress to bezpłatny system CMS, dzięki któremu możesz tworzyć strony internetowe czy sklepy sprzedażowe. Tak jest darmowy, jednak swoją renomę zyskał nie tylko ze względu na ten fakt, lecz także w związku z wyjątkowo prostą i intuicyjną obsługą. Osoby korzystające z platformy WordPress, na każdym etapie, mogą rozszerzyć funkcję strony za pomocą wtyczek. Sprawdźmy jakie wtyczki do WordPressa możemy pobrać i które z nich warto zainstalować na swojej stronie.

A

Wtyczki do WordPressa – podstawowe informacje

WordPress, ale też i większość wtyczek są darmowe – wiadomość ta z pewnością ucieszy wszystkie osoby zainteresowane tworzeniem strony (płatne wersje wtyczek wyróżniają się wysokim profesjonalizmem). Za ich pomocą można dodać nowe funkcjonalności do strony czy poprawić jej widoczność w wyszukiwarkach internetowych (pozycjonowanie).

Należy jednak pamiętać o tym, że wraz ze wzrastającą się ilość wtyczek spada szybkość ładowania się strony. Dlatego podejdź do tego roztropnie i instaluj tylko to, co rzeczywiście jest Ci potrzebne.

Jakie wtyczki do WordPressa warto zainstalować?

1. Google Authenticator

Na pierwszy ogień polecamy zadbać o bezpieczeństwo strony i tutaj warto skorzystać z pomocy Google Authenticator. Wtyczka ta sprawia, że logowanie na nasze konto poprzedzać będzie dwuetapowa weryfikacja. Wtyczkę należy zainstalować na stronie oraz pobrać aplikację na nasz telefon (Android lub iOS). Dzięki temu przy każdej próbie logowania – naszej lub tej nieproszonej – otrzymasz na swój telefon kod weryfikujący Twoją tożsamość.

2. Akismet Ant- Spam  

Wtyczka służy do ochrony przed niechcianymi komentarzami. Jej główną funkcją jest sprawdzanie i filtrowanie komentarzy oraz automatyczne usuwanie komentarzy o charakterze spamu. Jest to duże ułatwienie dla właściciela strony, który nie musi każdego dnia samodzielnie zajmować się tą mozolną pracą.

3.Backup WordPress

Utrata danych to koszmar dla firmy. Dlatego lepiej zabezpieczyć się przed tym paraliżującym działania każdej działalności ryzykiem.  Backup WordPress zajmuje się wykonywaniem automatycznych kopii zapasowych w sposób cykliczny. Lepiej dmuchać na zimne!

Popularne artykuły

redakcja

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.