Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

WordPress Jak zacząć? Jak zrobić stronę na WordPress? Na co zwrócić uwagę?

Wordpress jak zacząć

WordPress Jak zacząć? Jak zrobić stronę na WordPress? Na co zwrócić uwagę? Jak zrobić stronę internetową? Na pewno znasz WordPress.

WordPress jak zacząć?

Jak zrobić stronę na tej platformie? Jak zacząć swoją przygodę z najpopularniejszym narzędziem do tworzenia WWW?

 

WordPress Jak zacząć krok po kroku ー jak zacząć?

 

Prowadzisz sklep i chcesz go wypromować? A może zaczynasz karierę blogera? Marzysz o zarabianiu na własnej WWW? WordPress może Ci w tym bardzo pomóc. Zyskał on wielu wiernych fanów dzięki swoim uniwersalnym zaletom, które umożliwiają stworzenie takiej strony, jaką sobie wymarzyłeś. Łatwe w edycji szablony w wielu kategoriach sprawią, że Twoja WWW będzie wyglądała profesjonalnie i indywidualnie. Jak zrobić stronę na WordPress?

 

Co to jest WordPress i dlaczego jest taki dobry?

Aby założyć stronę, musisz mieć tzw. jeden z CMS-ów. To programy umożliwiające jej stworzenie. Jednym z nich będzie właśnie WordPress. To najpopularniejsza obecnie platforma, na której użytkownicy umieszczają treści sprzedażowe, informacyjnie i inne. O jej powodzeniu zdecydowała prostota i intuicyjność, dzięki której nawet początkujący użytkownicy mogą bez problemu zarządzać swoimi treściami. Liczba wtyczek jest bardzo duża, dzięki temu każdy z łatwością dopasuje działanie swojej WWW do preferencji. 

 

Mnogość profesjonalnych i bezpłatnych szablonów podnosi wartość WordPressa w oczach użytkowników. Nie musisz mieć talentów programisty ani grafika. Setki osób całkiem za darmo pracują, by dodawać nowe funkcje czy wtyczki, które możesz pobrać. Dodatkową zaletą jest to, że jeśli będziesz chciał w przyszłości samodzielnie wprowadzić jakieś zmiany lub komuś je zlecić, to ta platforma Ci to umożliwi, dzięki temu, że jest systemem otwartym.

 

WordPress jak zacząć ? Jak założyć stronę WordPress ー krok po kroku

 

Co powinieneś zrobić, jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z WordPress?

  1. Na samym początku musisz oczywiście wybrać tematykę (określić, czego będzie dotyczyła Twoja działalność) i uzyskać adres swojej strony. Możesz kupić domenę o określonej nazwie. Powinieneś także mieć też serwer z certyfikatem SSL. Dzięki temu Twoja WWW będzie zakwalifikowana jako bezpieczna i wyżej pozycjonowana. Domenę i hosting możesz kupić na dedykowanych do tego stronach. 
  2. Jeśli nabyłeś te dwie rzeczy, powinieneś się zarejestrować na tej dedykowanej stronie, podając swój adres e-mail i inne dane. Pozostając na tej samej stronie, nazwę swojej domeny dołączasz do swojego serwera. 
  3. Konto FTP to następna rzecz, jaką musisz dodać (wciąż pozostając na stronie, gdzie kupiłeś serwer i domenę). Umożliwia ono dostęp do zasobów, jakie są opublikowane na hostingu. Dzięki temu można wprowadzać zmiany. Powinieneś wybrać i wprowadzić jego nazwę, katalog i hasło.
  4. Założenie bazy MYSQL (jest to otwarty system zarządzania relacyjnymi bazami danych) to kolejny krok. Należy do niej dodać nazwę bazę danych i hasło.
  5. Teraz musisz po prostu pobrać, zainstalować i skonfigurować WordPress wrzucając pliki na serwer. Jeśli skorzystasz z dedykowanej strony, instalacja jest prostsza. Kopiujesz wtedy nazwę swojej domeny, wklejasz w lokalizację instalacji, zaznaczasz, że to FTP. Należy najpierw założyć konto, aby móc potem dodać adres e-mail na stronie https://installatron.com/wordpress/install.

WordPress jak zacząć ?

  1. Uzupełnij dane o serwerze, czyli host FTP, login i nazwę z konta FTP. Możesz zgodzić się na automatyczne aktualizacje lub nie. W tym drugim przypadku będziesz musiał sam ich dokonywać. Ważne także, by umożliwić tworzenie kopii zapasowych dla bezpieczeństwa. Trzeba też uzupełnić typ bazy danych.
  2. Stwórz login administratora. Najlepiej, żeby nie było on oczywisty, taki jak np. Twoje imię. Trzeba też wymyślić hasło; również staraj się, żeby było trudniejsze niż np. 123456. Musisz podać również adres e-mail, tytuł strony (np. nazwę firmy, bloga), motto (czyli hasło reklamowe). Możesz zezwolić na dwustopniowe logowanie (trudniejsze dla hakerów) i ograniczyć ilość prób logowania. Multi-site to funkcja przydatna dla tych, którzy prowadzą kilka stron. Łatwo będzie nimi zarządzać z jednego panelu WordPress. Jeśli wszystko ustawiłeś tak, by odpowiadało Twoim preferencjom, to pozostaje Ci tylko kliknąć zainstaluj.
  3. Kiedy instalacja dobiegnie końca, zobaczysz adres swojej strony oraz panelu admina. Kiedy wejdziesz w swoją stronę, zobaczysz ją w stanie surowym. Będziesz musiał dokonać edycji, dodać wpisy, zdjęcia, tło i wiele innych rzeczy. Natomiast w panelu admina masz bardzo wiele zakładek w panelu bocznym. Teraz pozostaje Ci już tylko wybór szablonu, czyli motywu i w ten sposób możesz zacząć karierę w sieci!

WordPress — do czego służy?

 

Platforma WordPress umożliwi Ci dotarcie do tysięcy ludzi. Potrzebne będzie jedynie trochę czasu i chęci na początku. Musisz się zastanowić, co właściwie chcesz umieszczać na swojej stronie i do kogo kierujesz treści. Być może na początku zadania związane z konfiguracją treści będą dla Ciebie trudne. Jednakże nie zniechęcaj się, bo korzyści przewyższają początkowy wysiłek. Po krótkim czasie wszystko stanie się proste, zwłaszcza że obsługa WordPressa jest intuicyjna.

 

Czy wiesz, że większość stron, które odwiedzasz, jest stworzona właśnie na WordPressie? Szybko stworzysz w nim swojego bloga o dowolnej treści, stronę WWW, czy też e-sklep (z wtyczką WooCommerce). Elastyczny silnik, ciągły rozwój tego narzędzia, przejrzystość i łatwość sprawiają, że wiele osób bardzo lubi robić w nim strony. Co więcej, bardzo dobrze się one pozycjonują. 

 

Jeśli mimo wszystko uważasz, że profesjonaliści zrobią to lepiej, zdaj się na nich, a sam zajmij się tym, co Cię naprawdę interesuje i nie trać swojego cennego czasu na konfigurację strony! 

Iwa E.

 

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.