Własny sklep internetowy jak zacząć?
W dzisiejszych czasach biznes online kwitnie, a Własny sklep internetowy to już must have. Bez obecności w sieci istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja firma nie będzie atrakcyjna w oczach klientów. Aby Twoja firma nie stała się ofiarą ery cyfrowej, najlepiej przejść do trybu online i otworzyć się na globalną publiczność.
Przyzwoita strona internetowa nie musi kosztować krocie; w rzeczywistości istnieje wiele pakietów, które pomogą Ci stworzyć wyrafinowaną stronę, która nie wygląda tanio i amatorsko. Poniższe punkty przedstawiają podstawowe kroki potrzebne do rozpoczęcia pracy online.
Zarejestruj swoją domenę na Własny sklep internetowy
Nie możesz mieć strony internetowej bez adresu internetowego. Nie daj się jednak zwieść ofertom bezpłatnych adresów internetowych, ponieważ mogą one być trudne do znalezienia przez klientów lub mogą sprawić, że Twoja firma będzie wyglądać mniej niż profesjonalnie.
Wybierz hosting na Własny sklep internetowy
Możesz samodzielnie hostować witrynę, jeśli masz własny serwer. Jednak większość małych firm nie ma dostępu do serwera dedykowanego. Na szczęście istnieje wiele firm, które mogą hostować Twoją witrynę za opłatą.
Wybierz swojego dostawcę usług hostingowych ostrożnie. Nie daj się skusić na najtańszy; najpierw odrób pracę domową. Chociaż mogą Cię kusić pozornie niższe ceny oferowane przez zagraniczne firmy hostingowe, mogą pojawić się ukryte kwestie, które powinieneś rozważyć. Na przykład, co się stanie, jeśli serwer ulegnie awarii w środku dnia, ale Twoja firma hostingowa jest poza godzinami pracy? Czy zapewnione jest całodobowe wsparcie, czy też trzeba będzie czekać, aż wsparcie techniczne pojawi się w biurze? Agencja Tings oferuje Hosting, serwer na 12 miesięcy dzięki któremu zyskasz nielimitowany transfer danych.
Zaplanuj wizualizacje strony
Niezależnie od tego, czy zamierzasz samodzielnie zaprojektować stronę internetową, czy przekazać ją profesjonalistom, upewnij się, że dokładnie wiesz, co chcesz umieścić na stronie. Jeśli nie skupisz sie na szczegółach na wczesnym etapie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że projekt będzie słabo się rozwijał. Powinieneś także mieć ogólne pojęcie o tym, jak będzie wyglądać strona, decydując o schematach kolorów, logo i czy będziesz mieć funkcjonalność eCommerce. Logo firmowe oferowane przez Agencja Tings to identyfikacja Twojej firmy.
Zaprojektuj swoją witrynę
Jeśli masz wystarczające umiejętności i doświadczenie w projektowaniu, aby stworzyć własną witrynę, możesz zaoszczędzić trochę wydatków.
Dostępnych jest wiele pakietów do projektowania stron internetowych, od FrontPage firmy Microsoft po bardziej zaawansowane programy, takie jak Macromedia Dreamweaver, który zapewnia widok „dostajesz to, co widzisz” (WYSIWYG) — co oznacza, że nie musisz zajmować się językiem programowania HTML chyba że naprawdę tego chcesz. Wybrany program ostatecznie zależy od Twojego budżetu.
Jeśli jednak nie masz takiego doświadczenia zainwestuj w profesjonalna strone WWW z gotowym szablonem + sklep WooCommerce. Gotowy szablon graficzny zintegrowany ze sklepem WooCommerce zapewni wysoki współczynnik sprzedaży
Strona internetowa składa się z trzech podstawowych elementów:
Przejrzysta nawigacja Czytelne informacje. Identyfikacja – czy będzie to sprzedaż Twoich produktów, czy też punkt informacyjny dla klientów?
Podczas konfigurowania witryny należy również pamiętać o następujących kwestiach:
Nie komplikuj.
Upewnij się, że witryna działa we wszystkich przeglądarkach internetowych, nie tylko w programie Internet Explorer.
Upewnij się, że Twoje informacje kontaktowe są wyraźnie widoczne w witrynie.
Jeśli zbierasz dane osobowe od klientów, musisz mieć politykę prywatności.
Jeśli jednak nie znasz się na designie, najlepiej pozostawić to ekspertom. Szybkie wyszukiwanie w Google ujawni szereg firm zajmujących się projektowaniem stron internetowych zlokalizowanych w Polsce. Sprawdź ich poprzednią pracę przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań; pomaga również, jeśli są zaznajomieni z Twoim konkretnym rodzajem działalności.
Opcje eCommerce
Jeśli prowadzisz sprzedaż online, musisz akceptować płatności kartą kredytową. Niezbędne są do tego dwa podstawowe elementy: bramka płatności i internetowe konto handlowca.
Chociaż może się to wydawać dużym problemem, istnieje kilka firm, które oferują usługi bankowości handlowej i bramki płatnicze firmom sprzedającym online, bez kłopotów i kosztów związanych z założeniem dedykowanego konta handlowego.
Na przykład standard płatności za pośrednictwem witryny PayPal łączy bramkę płatności z internetowym kontem handlowca. Zapewni to bezpieczny serwer do przyjmowania płatności, niezależnie od tego, czy klienci płacą kartą kredytową, czy PayPal. WorldPay oferuje podobną usługę..
W Polsce istnieje obecnie ogromna szansa na generowanie sprzedaży online. W szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa są daleko w tyle za swoimi europejskimi odpowiednikami, jeśli chodzi o obecność w handlu elektronicznym. Posiadanie sklepu internetowego pozwala na całodobowe otwieranie drzwi i sprzedaż lokalną, krajową i międzynarodową.
Maciej Felczak