Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

UX co to – czym jest i dlaczego go potrzebujesz?

UX co to – czym jest i dlaczego go potrzebujesz? Dowiedz się czym jest UX i dlaczego Twoja strona firmowa go potrzebuje.

 

UX –  czym jest i dlaczego go potrzebujesz?

 

Jeśli projektujesz stronę internetową lub aplikację, z pewnością spotkałeś się z pojęciem UX. Ten tajemniczo brzmiący skrót może budzić skojarzenia z umiejętnościami niczym z X-Menów. Obiecujemy jednak, że nie ma nic wspólnego z nadprzyrodzonymi zdolnościami! Uchylimy dziś rąbka tajemnicy i odpowiemy na pytanie na czym polega UX design i jak możesz go wykorzystać aby zwiększyć zyski w firmie.

 

User Experience – od czego zacząć?

 

User Experience, czyli doświadczenie użytkownika to wszelkie aspekty narzędzi internetowych, z którymi styka się odbiorca. Jest to więc design strony internetowej, funkcjonalność aplikacji i interfejs każdego portalu dostępnego dla użytkowników czy klientów.

 

Właściwie wykonany UX design powinien być estetyczny, uporządkowany i intuicyjny. Jego zadaniem jest ułatwiać dostęp do usługi każdemu użytkownikowi bez względu na poziom zaawansowania jego wiedzy technicznej.

 

Czego potrzebuje klient?

 

Aby właściwie zoptymalizować UX dla swojego biznesu, powinieneś spojrzeć na całokształt projektu z punktu widzenia użytkownika. Dla UX w marketingu kluczowa jest odpowiedź na pytanie: “Gdybym był przypadkowym człowiekiem w internecie i nic nie wiedział o tej usłudze, co bym zobaczył?” Pomoże to nabrać dystansu i zyskać szersze spojrzenie na to, jak będziesz odbierany przez potencjalnych klientów.

 

Hasłem dobrze oddającym charakter całej gałęzi UX w biznesie jest “Don’t make me think”, czyli “Nie każ mi myśleć”. Użytkownicy żądają prostej obsługi. Cały internetowy świat jest dostosowany do szybkiego decydowania. Odbiorca nie chce poświęcać czasu na zastanawianie się, gdzie kliknąć albo jaki powinien być kolejny krok. Wszystko powinno być jasne i proste oraz maksymalnie dostosowane do jego potrzeb.

 

UX  w projektowaniu witryn internetowych

 

Wiesz już na czym polega UX, ale dlaczego w ogóle powinieneś się tym przejmować? Jest ku temu kilka powodów:

 

  • klient, który uzyska łatwiejszy dostęp do usługi, chętniej dokona zakupu i poleci Twoją firmę rodzinie lub znajomym
  • potencjalne błędy są eliminowane już na etapie projektowania, dzięki czemu możesz zaoszczędzić czas i pieniądze na usuwaniu ich po zbudowaniu całej strony lub sklepu
  • od początku określa się właściwy kierunek Twojej usługi, którego faktycznie potrzebują klienci
  • pozytywnie wpływa na pozycjonowanie i widoczność strony w wyszukiwarkach
  • pomaga zautomatyzować usługę co pozwoli zaoszczędzić czas na powtarzalnych czynnościach związanych z obsługą na przykład sklepu internetowego

 

Jak widać dobrze wiedza z zakresu UX przynosi korzyści nie tylko klientom ułatwiając ich odbiór witryny, ale też przekłada się na wymierny zysk dla Twojej firmy.

 

Dlaczego potrzebujesz specjalisty UX designer w Twojej firmie?

 

Ważnym aspektem w UX w biznesie jest profesjonalna wiedza i umiejętności, dlatego warto zwrócić się do specjalisty. UX designer ma za zadanie nakierować cały proces na potrzeby użytkownika. Z tego względu pierwszym krokiem, kontynuowanym na każdym późniejszym etapie jest badanie user experience. Na ten proces składają się między innymi liczne testy, analizowanie zachowań konsumentów i badanie rynku. Wszystkie te działania dążą do tego, by stworzyć najatrakcyjniejszy dla użytkowników produkt i prześcignąć konkurencję. 

 

Wykwalifikowany UX designer stworzy usługę najlepiej dopasowaną do Twojej grupy docelowej, która jednocześnie wydobędzie cały potencjał z Twojego produktu. Zadba też o to, by przyciągnąć nowych klientów i zapewnić im miłe doświadczenia związane z Twoją marką.

 

Jeśli etap projektowania masz już za sobą, warto skorzystać z usług UX designera i wykonać audyt UX. Na UX bowiem nie składa się tylko wdrażanie nowych usług, ale też nieustanne ulepszanie i dostosowanie do zmieniającego się rynku. 

 

Celem wszystkich zabiegów związanych z UX jest stworzenie przestrzeni spełniającej wszystkie oczekiwania odbiorcy. Dzięki staraniom UX designerów trafiamy na miejsca zachwycające swoja estetyką i funkcjonalnością oraz takie, które są z pozoru proste i zwyczajne, ale jednak mają w sobie “to coś”. Jeśli chcesz zapewnić klientom podobne doświadczenia, zadbaj o UX design w swoim biznesie.

 

Milena Filipowicz

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.