Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Magento – najważniejsze funkcje oraz korzyści biznesowe

Magento – najważniejsze funkcje oraz korzyści biznesowe

Magento – najważniejsze funkcje oraz korzyści biznesowe

Przed założeniem sklepu internetowego należy podjąć dość trudną decyzję związaną z oprogramowaniem. W końcu jak mamy to zrobić, gdy świat programistyczny nie jest nam do końca znany! Najlepiej wtedy zapytać o radę specjalistów.

Na rynku istnieje wiele platform sklepowych typu SaaS lub Open Source. W Agencji upodobaliśmy sobie te ostatnie, gdyż oferują naszym zdaniem najwięcej funkcjonalności, a dzięki dostępowi do kodu źródłowego możliwości rozbudowy czy wprowadzania modyfikacji ograniczają się do naszej wyobraźni lub umiejętności zatrudnionego programisty. Obok popularnego WooCommerce oraz innowacyjnego PrestaShop stawiamy niezwykle wydajny i elastyczny system Magento. Dlaczego oprogramowanie jest doceniane na całym świecie? Jakie funkcje zasługują na największą uwagę? Co można zyskać dzięki wykorzystaniu Magento w swoim sklepie internetowym? Czy w ogóle warto wziąć ten system pod uwagę? Przekonajmy się o tym!

Magento – najważniejsze funkcje oraz korzyści biznesowe

Magento to system niekończących się możliwości

Magento to najpopularniejsza na świecie i najszybciej rozwijająca się platforma sklepowa, która cieszy się zainteresowaniem coraz większej liczby polskich przedsiębiorców. Biorąc pod uwagę fakt, że z oprogramowania korzystają takie koncerny jak Coca-Cola, Nike czy Burger King, można założyć, że jest ono dedykowane tylko dla wielkich firm. Nie jest to jednak prawdą. System sprawdzi się świetnie również w mniejszych i średnich przedsiębiorstwach, które są zdeterminowane, aby rozwijać swój sklep, stopniowo zwiększając obszar działania. Magento jest elastyczne i skalowalne. Na swojej oficjalnej stronie Magento Connect nieustannie oferuje nowe pluginy oraz funkcjonalności. To świetna, aczkolwiek droższa alternatywa dla takich sklepów jak WooCommerce czy PrestaShop.

Magento a skalowalny biznes

Jeśli planujesz nieustannie rozwijać swój sklep internetowy to jedyną platformą, która dotrzyma Ci kroku będzie właśnie Magento. Wdrożenie właśnie tego systemu gwarantuje szeroki wachlarz korzyści.

Open Source i rozszerzalność

Oprogramowanie Magento jest darmowe, razem z licencją otrzymujesz cały kod źródłowy, który można dowolnie dostosowywać do potrzeb Twojego sklepu internetowego. Dzięki temu system jest skalowalny, elastyczny i wszechstronny. Wciąż wzbogacana o nowe funkcjonalności i wtyczki platforma zapewnia nieograniczony rozwój Twojego sklepu online oraz możliwość dostosowywania go do zmieniających się w firmie potrzeb. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na ważną kwestię dotyczącą obsługi programistycznej, która w przypadku Magento jest niezbędna. Na rynku dostępnych jest wielu specjalistów, którzy stale zgłębiają tajniki tego systemu. Na różnych forach internetowych czy grupach w mediach społecznościowych można bez problemu znaleźć ludzi, którzy będą w stanie udzielić fachowej porady oraz zająć się sklepem na każdym etapie jego wdrażania i utrzymania.

Przyjazny interfejs oraz zestaw funkcjonalnych narzędzi wspierających sprzedaż

Magento wyposażony został w przyjazny użytkownikom interfejs. System zarządzania treścią CMS jest czytelny oraz przejrzysty, dzięki czemu każdy właściciel sklepu online jest w stanie nauczyć się poruszania po nim bez większych trudności. Co więcej, odpowiednio wdrożone moduły gwarantują bezpieczeństwo wykonywanych transakcji oraz łatwe zarządzanie sprzedażą i wysyłką towarów. Dodatkowo, system wyposażony został w zestaw narzędzi umożliwiających analizę danych, tj. raporty dotyczące porzuconych koszyków, popularności produktów czy wyszukiwania w sklepie. A jeśli potrzebujesz więcej danych w celu przeprowadzania precyzyjniejszych analiz bez problemu możesz zintegrować swój e-sklep z Google Analytics.

Personalizacja doświadczeń użytkowników oraz marketing automation

Magento pozwala wychwycić ważne dla potencjalnych klientów treści oraz jeszcze bardziej dostosować je do ich zainteresowań. Produkty czy promocje kierowane są bezpośrednio i automatycznie do danych grup społecznych w oparciu o takie dane jak płeć, wiek, lokalizacja czy historia zakupów. W oczywisty sposób ma to pozytywny wpływ na konwersję, zachęca klientów do zakupów oraz sprawia, że chętnie i regularnie wracają po jeszcze więcej produktów. System pozwala również na tworzenie spersonalizowanych kampanii, automatyczną wysyłkę e-maili oraz zarządzanie nimi.

Magento – najważniejsze funkcje oraz korzyści biznesowe
Magento a optymalizacja SEO

Magento to najlepsza pod kątem SEO platforma na rynku. Oferuje ona najwięcej możliwości optymalizacji. System usprawnia proces indeksowania stron i podstron sklepu internetowego. Doskonale radzi sobie z optymalizacją kategorii czy grup produktowych pod kątem słów kluczowych. W wielkim skrócie, platforma zapewnia szybki start w wyścigu o najlepsze miejsca w wyszukiwarkach internetowych.

Wydajność

Magento jest najwydajniejszym systemem Open Source dostępnym na rynku. Dzięki niemu strony ładują się o 30%-50% szybciej, co przekłada się na zwiększenie liczby obsługiwanych zamówień, a tym samym lepsze wyniki sprzedażowe.

Przystosowanie do polskiego rynku

System został zintegrowany z większością polskich dostawców usług e-commerce. Nie bez powodu podbija on aktualnie serca rodzimych przedsiębiorców.

Funkcja multistore

Magento nastawiony jest na rozwój globalny sklepu. Dlatego też pozwala na instalację kilku sklepów na jednym panelu zarządzania. Łączy się to również z możliwością podpięcia do każdego ze sklepów innego języka czy waluty. Możliwości systemu Magento są nieograniczone i najbardziej zaawansowane.

Funkcja mini CRM-u

Magento umożliwia tworzenie współpracownikom kont firmowych z dostosowaniem dostępów do ich obowiązków i spraw, za które są odpowiedzialni w firmie.

Wysokie wymagania techniczne i programistyczne oraz wiążące się z tym koszty.

Z drugiej strony, Magento jest systemem skomplikowanym i stosunkowo drogim. O ile od strony obsługi CMS będziemy w stanie sobie sami poradzić, o tyle prace na kodzie źródłowym oraz wszelkiego rodzaju modyfikacje lub aktualizacje należałoby zostawić programistom PHP. Trzeba się liczyć również z tym, że instalacja, wdrożenie oraz obsługa sklepu będą droższe niż w przypadku wspomnianych już platform WooCommerce czy PrestaShop, a prace o wiele bardziej czasochłonne. Ale za każdym razem Dodatkowo, z racji dużego stopnia zaawansowania systemu, Magento należy instalować na dedykowanym serwerze, który zostanie odpowiednio skonfigurowany na potrzeby danego sklepu. Aczkolwiek to żadna przeszkoda w Tings. Hosting, który oferujemy z łatwością poradzi sobie z tym systemem gwarantując najlepszą wydajność sklepu internetowego.

Magento tylko z Tings – wiedza, doświadczenie, wsparcie

Dlaczego to właśnie z Tings należy współpracować przy wdrożeniu oraz obsłudze programistycznej sklepu internetowego Magento? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Ponieważ znamy się na rzeczy i mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z tym systemem. Oferujemy fachowe doradztwo, dokładną analizę rynku, kompleksową usługę tworzenia sklepu internetowego, w tym profesjonalny projekt graficzny do pełnej akceptacji, dedykowany hosting, instalacja i konfiguracja oraz stała opieka. Ze spokojem powierz Tings to zadanie, a sam skup się na rozwoju swojego e-biznesu.

Udostępnij na Twitterze

Udostępnij

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.