Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Sklep WooCommerce wady i zalety

Sklep WooCommerce wady i zalety

Czym jest wtyczka WooCommerce i dlaczego jest tak popularna, pisałam tutaj. Zaznaczyłam już w poprzednim artykule, jakie są wady i zalety WooComerce, jednak, żeby obraz był jeszcze bardziej przejrzysty, doprecyzuję zagadnienie w poniższym tekście.  

 

Przypomnijmy, WooCommerce to darmowa wtyczka do stron internetowych zbudowanych w WordPress. Dzięki niej użytkownicy mogą dodać do swoich witryn w pełni funkcjonalny sklep internetowy. To jedna z najpopularniejszych platform do budowy sklepu internetowego na rynku. Ponad 28% światowych sklepów internetowych opiera się na WooCommerce , więc prawie co trzeci sklep, który odwiedzasz. Dlaczego użytkownicy decydują się na WooCommerce?  

 

Jakie są zalety korzystania z tej wtyczki i dlaczego warto założyć sklep z WooCommerce?

  

 Zalety WooComerce w kilku punktach: 

 • Koszt 

WooCommerce to całkowicie darmowa wtyczka, dzięki której użytkownicy mogą bez ponoszenia kosztów stworzyć działający sklep internetowy, wyposażony w podstawowe funkcje. 

  

 • WordPress 

WooCommerce to wtyczka, którą można dodać do strony internetowej zbudowanej na platformie WordPress. Oznacza to, że oprócz funkcjonalności WooCommerce, użytkownicy mają niemal nieograniczone możliwości konfigurowania swoich stron internetowych za pomocą narzędzi WordPress. Ułatwia to życie również znacznie osobom, które mają już witrynę na tej platformie. 

  

 • Projektowanie i dostosowywanie 

Sklep zbudowany w WooCommerce można dowolnie personalizować. WordPress gwarantuje duże możliwości w zakresie wyglądu, nawigacji i użyteczności serwisu. Wśród oferowanych szablonów każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, w zależności od umiejętności użytkowników, mogą zbudować sklep za pomocą prostego narzędzia typu „przeciągnij i upuść” lub za pomocą kodu. WooCommerce to narzędzie typu open source, więc właściciele sklepów mogą wszystko zmienić i dostosować sklep do swoich potrzeb i potrzeb swoich klientów. 

  

 • REST API 

REST API umożliwia właścicielom sklepów obsługę wszystkich aspektów ich działalności online – od produktów po zamówienia. 

  

 • Wtyczki i rozszerzenia 

Sam WooCommerce jest wtyczką, ale sklep zbudowany za jego pomocą można nadal rozbudowywać. Niezliczone dostępne wtyczki pozwalają wzbogacić witrynę o różnorodne funkcje, takie jak wysyłka produktów, marketing, księgowość czy projektowanie stron internetowych. Dzięki tym rozszerzeniom znacznie wzrasta możliwość personalizacji sklepu i wyróżnienia się na tle konkurencji. 

  

 • Łatwość użytkowania 

WooCommerce ma niezwykle przyjazny dla użytkownika interfejs. Nawet ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-commerce, z pewnością poradzą sobie z podstawowymi funkcjami platformy WordPress. 

  

 • Bezpieczeństwo 

Zarówno WordPress, jak i WooCommerce to bezpieczne narzędzia, regularnie aktualizowane przez ich twórców. Wybierając sklep WooCommerce, użytkownicy mają pewność, że współpracują z godnym zaufania partnerem. 

  

 • Wsparcie 

WooCommerce oferuje swoim klientom ciągłe wsparcie techniczne i merytoryczne. Co więcej, dzięki popularności WordPress i WooCommerce oraz ich stabilnej pozycji rynkowej, łatwo jest również pozyskać materiały edukacyjne i wsparcie techniczne od innych użytkowników. 

 

 • Płatności 

WooComerce daje uzytkownikowi także bezproblemową integrację z dziesiątkami usług płatniczych i bramek. Domyślnie obsługuje PayPal i Stripe, a za pośrednictwem dodatków możesz korzystać z dziesiątek innych bramek płatniczych. Dostępne są nawet integracje dla niektórych mniej znanych i regionalnych form płatności.   

 

Takie cechy jak szeroka funkcjonalność, możliwość personalizacji, nieograniczona ilość danych czy bezpieczeństwo są tym, czego szukają właściciele sklepów internetowych. WooCommerce daje możliwość stworzenia funkcjonalnego sklepu, a także oferuje wszystkie najważniejsze udogodnienia. Z pewnością spełni Twoje wysokie oczekiwania, a jednocześnie zaskoczy Cię łatwością obsługi i nieograniczonymi zasobami. 

 

Jakie są wady WooCommerce? 

 

Nie ma narzędzi idealnych i mimo że wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z WooCommerce, wybierając tę wtyczkę, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które mogą być odbierane jako wady.  

 • Pamiętaj, że żeby użyć wtyczki, będziesz potrzebować nazwy domeny, certyfikatu SSL i konta hostingowego WordPress, aby uruchomić sklep WooCommerce.   
 • Koszty WooCommerce zaczynają się sumować, gdy kupujesz płatne rozszerzenia. Twoje koszty hostingu również wzrosną wraz z rozwojem sklepu. Oczywiście można znaleźć bezpłatne alternatywy dla płatnych rozszerzeń. Możesz także kontrolować koszty, kupując narzędzia i wtyczki tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz.   
 • WooCommerce wymaga wielu wtyczek, aby konkurować z innymi funkcjami e-commerce, a wiele wtyczek WordPress może prowadzić do wielu konfliktów, problemów z szybkością witryny i wysokich kosztów utrzymania. 
 • WooCommerce nie będzie idealnym rozwiązaniem dla dużych katalogów i dużej skali zamówień ze względu na uproszczoną architekturę bazy danych, zdecydowanie lepiej się sprawdza dla mniejszych firm. 

 

Decyzja o tym, czy WooCommerce jest skrojona dla twoich potrzeb, należy do ciebie. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy dokonasz dobrego wyboru, zwróć się do profesjonalistów.  

 

Hanna Kuchlin-Amri 

 

 

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.