Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

sklep internetowy – jak założyć w 2021 roku

sklep internetowy - jak założyć w 2021 roku

Jak skutecznie przenieść biznes do internetu i wspomóc prowadzenie sklepu internetowego lub sklep internetowy – jak założyć ? 

 

sklep internetowy – jak założyć w 2021 roku

 

Handel elektroniczny praktycznie przejął kontrolę, ponieważ jego popyt gwałtownie wzrósł wraz z trwającą pandemią koronawirusa, która rozprzestrzeniła się lotem błyskawicy nieco ponad rok temu.

 

Teraz zakupy online to nie tylko przyjemne i wygodne doświadczenie, ale konieczność. Oddalając się od zatłoczonych miejsc, aby zmniejszyć możliwą ekspozycję na wirusa, staliśmy się bardziej zależni od handlu elektronicznego we wszystkim, od żywności, artykułów gospodarstwa domowego i nie tylko.

 

Zgodnie z ostatnimi spostrzeżeniami, oczekuje się, że całkowite przychody generowane przez handel elektroniczny w Polsce przyniosą roczną stopę wzrostu na poziomie 6,50%

 

sklep internetowy – jak założyć w 2021 roku 

 

Dlatego absolutnie niezbędne jest, aby każda firma posiadała wyraźną obecność w Internecie oraz dobrze zaprojektowaną i responsywną stronę internetową z intuicyjną nawigacją. Oczywiście, ponieważ świat eCommerce jest tak konkurencyjny, jak jest, będziesz musiał zrobić coś więcej niż tylko mieć fantazyjnie wyglądającą stronę internetową.

 

Oto wskazówki, jak odnieść sukces w e-commerce w 2021 r. – wskazówki, które zapewnią, że Twoja witryna biznesowa będzie skuteczna w generowaniu większej liczby klientów i zwiększaniu sprzedaży:

 

  1. Postaw wrażenie użytkownika na pierwszym miejscu

 

Wszystko, co robimy online, dotyczy przede wszystkim wrażeń użytkowników dotyczących zakupów. Co więcej, większość ludzi używa smartfonów i urządzeń częściej niż komputerów stacjonarnych do robienia zakupów online.

 

Oznacza to, że jeśli Twoja witryna nie jest sformatowana pod kątem urządzeń mobilnych, czas wczytywania jest długi lub istnieją inne czające się luki, będzie to miało negatywny wpływ na ruch i sprzedaż Twojej witryny.

 

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić wrażenia użytkownika:

 

Wiesz już sklep internetowy – jak założyć w 2021 roku ? Spraw, aby Twoja witryna była przyjazna dla urządzeń mobilnych. Zapewnij łatwe sposoby komunikacji, takie jak formularze kontaktowe i chatboty 24/7. Tekst na swojej stronie powinien być krótki i zwięzły. Rozważ skorzystanie z profesjonalnego copywritera, aby jasno i skutecznie przekazać swoją wiadomość – kupujący w e-commerce nie mają tendencji do czytania długich akapitów.

 

Używaj czystych zdjęć – zaprezentuj swój produkt za pomocą zdjęć i treści wideo. Skorzystaj z profesjonalnej strony internetowej którą oferuje firma Tings.

 

 

  1. Miej przejrzysty projekt marki

 

Projekt Twojej marki jest niezbędny dla całej Twojej firmy. W ten sposób Twoja baza klientów rozpozna Twoje produkty bez konieczności uprzedniego zobaczenia Twojego imienia. Kiedy już wiesz sklep internetowy – jak założyć  w 2021 roku powinieneś pamietać o kilku kwestiach. Projekt Twojej marki służy jako funkcjonalny i kreatywny element Twojego sklepu internetowego, tj. Układ, czcionki, tło, obrazy i filmy.

 

Podczas projektowania marki należy pamiętać o dwóch podstawowych kwestiach:

 

Nie przepełniaj swojej witryny. Twój wygląd to pierwsze wrażenie, jakie uzyskają Twoi klienci po raz pierwszy podczas przeglądania Twojej witryny. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to przytłoczyć ich, zaśmiecając ich ekrany niepotrzebnymi obrazami, grafikami i animacjami. Skorzystaj z księgi znaku i identyfikacji wizualnej. Unaocznij tożsamość marki. Tożsamość Twojej marki to sposób, w jaki ludzie będą postrzegać Twoją firmę. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to stworzyć profesjonalne i angażujące logo, które pojawi się na każdej stronie internetowej, stronie w mediach społecznościowych oraz na wszystkich Twoich produktach lub w ich pobliżu.

 

 

  1. Zwiększenie ruchu – za pomocą płatnych reklam i content marketingu

 

Nie tylko musisz dostarczać swoim klientom wyjątkowy produkt, ale także musisz przekazać słowo i starać się dostarczać wartość poza zwykłym produktem lub usługą. Podobnie jak właściciel sklepu stacjonarnego płaci miesięczny czynsz za lokalizację o wysokiej odwiedzialności, najskuteczniejsze sklepy internetowe prowadzą konsekwentne płatne reklamy społecznościowe i/lub kampanie w sieci wyszukiwania, aby przyciągnąć ruch do swojej witryny e-commerce.

Pandemia COVID19 odnotowała znaczny wzrost w tym medium reklamowym. W 2020 roku zwrot z reklam Google (ROAS) podwoił się, a Facebook wzrósł o dwie trzecie – Wolfgang Digital.

 

Innym świetnym sposobem na zwiększenie wartości i zwiększenie ruchu w witrynie oraz poprawę sukcesu w handlu elektronicznym jest dodanie sekcji bloga, a zawarte w niej treści pozycjonują Cię jako eksperta branżowego. Możesz to wykorzystać, aby edukować swoich odbiorców, którzy zdobędą ich zaufanie, poprawiając w ten sposób sprzedaż w eCommerce. Treści na blog wzniecą większy ruch na stronach oraz w sklepach internetowych

 

 

  1. Utrzymuj bezpieczeństwo witryny na pierwszym planie

 

Jeśli Twoja witryna nie jest bezpieczna w użyciu, stracisz duże zaufanie i wielu klientów. Nawet jedno naruszenie danych może ogromnie zniechęcić użytkowników. Jak więc zapewnić swojej bazie klientów, że Twoja witryna jest bezpieczna? Istnieje kilka sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa witryny, ale w przypadku handlu elektronicznego wyróżniają się te dwa:

 

  • Zgodność z RODO. RODO ma obecnie kluczowe znaczenie dla każdej dyskusji na temat danych i nie bez powodu. Konieczne jest upewnienie się, że przechowujesz listy e-mailowe klientów i dane w bezpieczny sposób, a także upewnienie się, że masz pozwolenie na angażowanie się i reklamowanie im swojego produktu.
  • SSL Certyfikat. Upewnij się, że Twoja witryna ma certyfikat SSL. Te małe pliki danych, które szyfrują Twoją witrynę, mają kluczowe znaczenie dla zaufania użytkowników podczas odwiedzania Twojej witryny, a ich brak może skutkować komunikatami ostrzegawczymi w przeglądarce – co skutkuje znacznym spadkiem ruchu.

 

 

  1. Bądź elastyczny z wysyłką

 

Stawki za wysyłkę w dzisiejszych czasach zawsze są przeszkodą. Nawet jeśli ktoś jest gotów wydać ponad 500 zł, dodatkowe 20 zł w wysyłce może spowodować, że nie będzie kontynuował zakupów. Powolna wysyłka i dostawa mogą również zniechęcić klientów, ponieważ kupują rzeczy, których potrzebują teraz.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować elastyczność, jeśli chodzi o wysyłkę:

 

  • Oferuj bezpłatną wysyłkę na określone kwoty
  • Zaoferuj kilka opcji kosztów wysyłki (które niezmiennie wpływają na szybkość wysyłki)
  • Rozważ współpracę z godną zaufania usługą realizacji zamówień, aby zapewnić szybkie i efektywne czasy wysyłki. Usługi realizacji zamówień umożliwiają klientom śledzenie ich dostaw na każdym etapie, dzięki czemu wysyłka zarówno lokalna, jak i międzynarodowa jest znacznie bardziej przejrzysta. Usprawniają również cały proces wysyłki, co znacznie zmniejsza problemy z wysyłką powodujące opóźnienia.

 

Przetestuj sklep internetowy – jak założyć w 2021 roku!

 

Te wskazówki w żadnym wypadku nie są uniwersalne, jednak poprzez testowanie i ulepszanie witryny eCommerce – celem jest upewnienie się, że Twoja witryna wyróżnia się dzięki interfejsowi użytkownika ukierunkowanemu na klienta, przejrzystemu projektowi marki, środkom bezpieczeństwa, treściom generującym ruch i różnorodne opcje  wysyłki, będziesz o krok bliżej do zapewnienia ogólnie lepszej obsługi użytkownika.

 

                                                                                                                                   Maciej Felczak

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.