Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Responsywna strona – Dlaczego warto ją posiadać?

responsywna strona

 5 powodów, dla których warto mieć responsywna strona. Z racji, że technika nieustannie idzie do przodu, każdego dnia przeglądamy strony internetowe, korzystając z różnych urządzeń. Dlatego istotne jest posiadanie responsywnej strony. Dzięki niej przeglądanie witryny będzie łatwe i przyjemne. Zalet posiadania takiej strony jest mnóstwo. Poznaj 5 kluczowych powodów, dla których warto mieć responsywną stronę.

 

Czym jest responsywna strona?

Często możesz spotkać się ze skrótem RWD, który pochodzi od angielskiej nazwy – Resonsive Web Design, oznaczający responsywną stronę, która zapewnia odpowiednie dopasowanie się do wyświetlacza o różnej wielkości. Dzięki czemu przeglądanie stron na laptopie, smartphonie czy tablecie będzie praktycznie i przyjemne, a wysoka jakość obrazu nie ulegnie zmianie. Wszelkie elementy na stronie takie jak: tabelki, zdjęcia, teksty, czy grafiki same dopasują się do szerokości ekranu.

Jeśli działasz w e-commerce koniecznie zwróć uwagę na responsywność witryny. Z badań wynika, że aż 64% użytkowników robi zakupy za pomocą smartphona. Wychodź naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaspokajaj ich potrzeby.

Dlaczego warto mieć responsywną stronę?

Korzyści posiadania responsywnej strony jest mnóstwo. Poniżej przedstawiamy zbiór 5 najważniejszych z nich. Zapoznaj się z nimi i przekonaj się, że obecnie witryna bez dopasowania do poszczególnych urządzeń jest mało atrakcyjna.

 

Lepszy odbiór i czytelność strony

Responsywność zapewnia stronie niezwykłą elastyczność. Dzięki niej można dopasować poszczególne zakładki, zmodyfikować kolumny i tabelki, a także zmienić rozmieszczenie treści i grafiki. Dodatkowo można usunąć pewne elementy. Wszystko po to, aby przeglądanie konkretnej strony na różnych urządzeniach było czytelne i przyjemne dla oka.

 

Responsywna strona Wyższa pozycja w wyszukiwarce Google

Na stronie z zasadami Google można dowiedzieć się, że responsywne witryny są lepiej odbierane przez roboty Google i znajdują na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania niż te ze zwykłym HTLM. Jeśli chcesz, więc osiągnąć lepsze wyniki wejść na stronę i zwiększyć na niej ruch to musisz zadbać o dopasowanie jej do każdej szerokości ekranu urządzenia. Algorytm wyszukiwarki doceni to i pozycja Twojej strony wzrośnie. A co za tym idzie? Większa liczba klientów, większa sprzedaż, większy zysk.

 

Lepsza atrakcyjność witryny dzięki RWD

Z pewnością sam przeglądasz strony internetowe, korzystając z urządzeń mobilnych. Zastanów się, co robisz, kiedy tekst się rozjeżdża, a tabelki i wykresy musisz przybliżać, bo nie jesteś w stanie ich odczytać, zostajesz czy opuszczasz witrynę? Jestem niemal pewna, że wybierasz 2 opcją, gdyż takie surfowanie po stronie www jest męczące. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że posiadanie strony niedostosowanej do urządzeń mobilnych może zabierać Ci potencjalnych klientów.

 

Konkurencja w responsywności strony 

Responsywna strona to żadna nowość, gdyż jest to powszechne już od kilku lat. Ponad połowa stron WWW jest w stanie dopasować się do wielu urządzeń. Dzięki temu pomaga to w przeglądaniu witryn w każdym miejscu i o każdej porze – wystarczy tylko Twój smartfon. Z tego powodu czytelnik zwraca na to szczególną uwagę. Jeśli trafi on na stronę konkurencji, którą będzie mógł przeglądać np. na tablecie, ponieważ jest responsywna oraz na Twoją, która nie jest dostosowana do szerokości urządzenia – przegrasz. Internauta w takiej sytuacji z pewnością wybierze konkurencję.

 

Długofalowe działania, mniejsze koszty

Jeśli masz już stronę internetową, możesz zdecydować się na stronę mobilną. Ale po co budować nową dostosowaną tylko i wyłącznie do urządzeń mobilnych, skoro możesz mieć 2 w 1. Wystarczy, że zbudujesz jedną stronę, która będzie responsywna i dopasuje się do każdego urządzenia. Fakt stworzenie takiej strony nie należy do tanich, ale zbudowanie dwóch witryn zdecydowanie przewyższa tamte kwoty. Ponadto utrzymanie takiej strony jest bardzo niskie w odróżnieniu od witryny ze zwykłym HTLM.

 

Co jeszcze musisz wiedzieć o RWD responsywna strona?

Jeśli zdecydujesz się na responsywną stronę pamiętaj, aby zwrócić się do profesjonalistów z zakresu tworzenia stron WWW. Nie jest to łatwe, dlatego warto współpracować z kimś, kto ma duże doświadczenie i długi staż pracy w budowaniu RWD. Proces powstawania może trwać od 2 do nawet tygodni. Wymaga on testowania i sprawdzania witryny na różnego typu urządzeniach. Jednak efekt końcowy wart jest każdego czasu i pieniędzy.

 

Obecnie RWD to must have. Powyżej wymieniłam tylko 5 powodów, dla których warto mieć responsywną stronę: lepszy odbiór i czytelność strony, wyższa pozycja w wyszukiwarce Google, lepsza atrakcyjność witryny, konkurencja, długofalowe działanie, ale uwierz, zalet jest o wiele więcej!

 

Masz stronę internetową, ale nie dopasowuje się ona do poszczególnych szerokości urządzeń mobilnych? Chcesz to zmienić? Dobrze trafiłeś! Jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc.

Natalia Kaleta

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.