Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Jak zacząć pracę jako copywriter? Niezbędne wskazówki copywriter praca

Jak zacząć pracę jako copywriter praca

Chciałabyś zacząć pisać, ale nie wiesz jak zacząć pracę jako copywriter i czy praca copywriter jest dla Ciebie? W tym artykule napotkasz wiele cennych wskazówek.

 

Jak zacząć pracę jako copywriter? Niezbędne wskazówki

 

Na początku warto zadać sobie pytanie: „Kim jest copywriter?” Copywriter to autor artykułów blogowychspecjalistycznych, opisów kategorii oraz produktów, tekstów SEO, treści na stronę internetową, teksty reklamowe, a nawet scenariuszy czy piosenek. Jak widać, możliwości jest wiele. Wszystko zależy od tego, w czym czujesz się najlepiej. Ale jak zacząć pracę w tej branży i zdobyć pierwsze zlecenie? Odpowiedź na to i na inne pytania znajdziesz poniżej.

 

Na sam szczyt, czyli jak krok po kroku zacząć pracować jako dobry copywriter?

 

Początki zawsze są trudne. Przygotuj się na drobne porażki, ale zapamiętaj, że im więcej czasu poświęcisz na rozwój, tym ilość sukcesów zdominuje minimalne błędy.

  1. Załóż swojego bloga. Pisz na tematy, które Cię interesują. Codziennie ćwicz, nie czekaj na wenę, po prostu usiądź i daj się ponieść wyobraźni. Nie zawsze teksty, które napiszesz, będą dobre, ale w końcu jak to mówią: „Trening czyni mistrza”. Najważniejsze, żeby codziennie tworzyć nowe treści, które będą coraz lepszej jakości. Stawiaj na rozwój i progres!

Czytaj więcej: Język korzyści w copywritingu, czyli o tym jak go tworzyć i używać

  1. Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze niezwykle ważna umiejętność. Opanuj podstawowe techniki, żeby pisać, używając wszystkich palców, a nie tylko wskazujących. Już 15 minut dziennie wystarczy, aby po kilku tygodniach obserwować zadowalające wyniki.
  2. Cały czas pracuj nad blogiem, dodawaj artykuły i ulepszaj poprzednie. Tworzysz wtedy świetne port folio, które będziesz pokazywać przyszłym klientom.
  3. Rozważ założenie własnej strony internetowej. Będziesz mógł prezentować tam swoje teksty, opowiadać czym się zajmujesz i zdobywać większe grono klientów. Cena utrzymania domenyhostingu to kwota nieprzekraczająca 500 zł, zatem są to niewielkie koszty w porównaniu do ogromnych korzyści.
  4. Zajmij się promocją. Pokaż światu, co robisz. Promuj swoje usługi na wszelkich portalach typu: Facebook, Instagram, olx, allegro
  5. Jeśli zdobędziesz już grono klientów, będziesz rozpoznawalny i wyrobisz sobie renomę, warto rozważyć założenie własnej firmy i działać na szerszą skalę.

To tylko kilka elementów, na które trzeba zwrócić uwagę. Ze wszystkich najważniejszy jest nieustanny rozwój i duża determinacja, która zaprowadzi na szczyt góry, który na początku wydaje się być nieosiągalny. Pracy dla początkującego copywritera jest wiele. Znajdź zlecenia i bierz się do pracy!

 

Gdzie szukać ofert jako copywriter praca?

 

Wiele początkujących copywriterów szuka pracy, wpisując w wyszukiwarkę: „copywriter praca”,, praca początkujący copywriter’’ albo „praca copywriter Warszawa”. Nie jest to dobry pomysł, na znalezienie zatrudnienia na tak wczesnym etapie. W ten sposób trafisz na oferty z największą liczbą zgłoszeń, a co za tym idzie, konkurencja będzie wysoka. Istnieje, zatem małe prawdopodobieństwo, że pracodawca Cię wybierze – początkującego copywritera bez doświadczenia. Gdzie, zatem szukać ofert jako copywriter? Dobrym pomysłem będą serwisy copywritingowe.

 

Copywriter praca

 

Poniżej kilka platform wartych uwagi:

 

  • 10Heads – świetnie sprawdzi się na początek. Stawki są całkiem interesujące, gdyż za przygotowanie 10 opisów, które mogą zająć niespełna godzinę, można zarobić 20 zł.
  • GoodContent – portal, który jest przyjazny nie tylko dla początkujących copywriterów, ale także dla pracodawców, którzy dopiero zaczynają z szukaniem dla siebie treści. Za każdy tekst otrzymuje się ocenę, po kilku pozytywnych portal odblokowuje lepiej płatne zlecenia.
  • Useme- na tej platformie to Ty wyszukujesz zlecenia i wysyłasz ofertę do pracodawcy. Jest duża baza interesujących ofert, zatem na pewno znajdziesz coś dla siebie. Możesz też wystawiać klientom faktury. Minusem tej platformy jest ogromna konkurencja.

Czy copywriter potrzebuje studiów?

 

W tej branży studia nie są konieczne i nikt nie będzie ich wymagał. Liczy się doświadczenie i umiejętności praktyczne. Dobrym copywriterem może być osoba bez studiów w tym kierunku, ale posiadająca duże pokłady kreatywności oraz zdolności do tworzenia tekstów wysokiej jakości. To fakt ktoś, kto ukończył studia filologiczne czy też dziennikarskie może mieć nieco łatwiej, ale nie jest to żaden wyznacznik.

 

Jak zacząć pracę jako copywriter? 

 

W podsumowaniu na pytanie z nagłówka można odpowiedzieć jednym zdaniem. Jeśli chcesz zostać dobrym copywriterem, stawiaj na intensywny rozwój i przede wszystkim pisz. Bierz udział we wszelkich szkoleniach i nie zniechęcaj się porażkami. Brnij do przodu a z początkowego copywritera, staniesz się dobrym, cenionym i szanowanym copywriterem na rynku.

 

Dołącz do naszego zespołu i pracuj razem z nami

Natalia Kaleta

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.