Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Strona WWW – projekt indywidualny, czy gotowy szablon?

Tworzenie stron internetowych

Proces tworzenia strony internetowej można porównać do budowy domu. Po wyborze odpowiedniej lokalizacji, zaczynasz zastanawiać się nad samym budynkiem – jego wielkością, przeznaczeniem oraz funkcjonalnością. Dopiero gdy określisz te podstawowe parametry, zaczynasz poszukiwania odpowiedniego dla siebie projektu budynku, stając przed wyborem – projekt indywidualny, czy też dostosowanie projektu typowego.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku podejmowania decyzji o sposobie stworzenia strony WWW. Nie wierzysz? Już wyjaśniamy!

Projekt indywidualny strony internetowej

Jest to strona zrobiona “od zera” na zamówienie. Podobnie jak w przypadku kilku wizyt u architekta, w celu rozplanowania kształtu bryły budynku, czy wielkości pomieszczeń, tak w przypadku wyboru tej ścieżki tworzenia strony WWW mamy do czynienia z dogłębnym planowaniem liczby podstron, ich funkcjonalności oraz układu. Jest to ścieżka bardziej czasochłonna, jednak jej ogromną zaletą jest to, że powstała strona w 100% spełnia oczekiwania klienta, spełniając również nietypowe potrzeby serwisu, jakich nie mógłby obsłużyć gotowy szablon. Na etapie projektowania można zaplanować każdą funkcjonalność, a także zadbać o stronę estetyczną przedsięwzięcia, podkreślając unikatowy charakter firmy. W tym przypadku projekt graficzny, dopełniający strony programistycznej, zależy od nieskrępowanej inwencji twórczej.

Strona WWW oparta na gotowym szablonie

Jej implementacja przypomina zakup i delikatne modyfikacje wprowadzane w typowym projekcie domu, np. zmiany wielkości okien, przerobieniu salonu z aneksem kuchennym na dwa oddzielne pomieszczenia. Dany szablon strony internetowej posiada między innymi możliwość zastosowania określonej palety barw, liczby podstron, a w ich ramach wyboru układu treści oraz dodatkowych funkcjonalności. Przypomina to trochę składanie strony z gotowych komponentów, pochodzących z pudła zawierającego zestaw części do wykorzystania. W przypadku decyzji o wyborze tej ścieżki tworzenia strony internetowej ważnym jest dokładne określenie swoich potrzeb na etapie doboru szablonu, aby wybrać taki, który nie będzie wymagał wielu modyfikacji. Należy pamiętać, że strony oparte o szablon mogą podlegać zmianom w stopniu określonym przez jego twórcę, a te zwykle nie pozwalają na zbyt dużą ingerencję w strukturę. Jednak takie rozwiązanie, mimo podanych wcześniej niedogodności posiada dużą zaletę – strona powstaje zdecydowanie szybciej niż w przypadku serwisów tworzonych na zamówienie indywidualne.

Które rozwiązanie jest lepsze?

Jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało… lepsze rozwiązanie jest tym, które Tobie w danym momencie odpowiada i zaspokaja Twoje potrzeby. Jeśli zależy Ci na szybkim wdrożeniu, a jednocześnie Twój projekt nie zakłada użycia specyficznych rozwiązań, strona WWW oparta o szablon będzie idealnym rozwiązaniem, pozwalającym Twojemu biznesowi ruszyć z kopyta. Jeśli jednak chcesz mieć więcej do powiedzenia w kwestii swojej strony, powołać ją do życia z nicości, dopieszczając każdy jej detal, powinieneś się zdecydować na usługę indywidualnego projektowania i tworzenia strony internetowej.

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.