Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Moduły kuriera w sklepie internetowym — które moduły kuriera wybrać w sklepie WWW?

Szalony rozwój branży e-commerce wymusił także wzrost sektora, który dostarcza przesyłki w Polsce i na świecie. Pomaga w tym moduł kuriera, niezbędny w każdym prosperującym e-sklepie. Co to jest i po co się na niego decydować?

Moduły kurierskie trzeba wybrać tak, by odpowiadał zamówieniom w Twoim e-sklepie. Osoba, która sprzedaje drogą biżuterię, może mieć inne zapotrzebowanie na usługi dostaw do klientów, niż ktoś, kto prowadzi działalność ze sprzętami rolniczymi. 

Co możesz zrobić, jeśli notujesz np. wiele porzuconych koszyków? Może Twoja strona sprzedażowa wymaga poprawy? Jeśli zastanawiasz się, jaki moduł kuriera do sklepu internetowego wybrać, to zobacz, na co zwrócić uwagę.

Jeśli natomiast szukasz kogoś, kto stworzy dla Ciebie sklep internetowy od A do Z, zwróć się do ekspertów:

https://forestdion.pl/produkt/profesjonalny-sklep-internetowy-prestashop-z-gotowym-szablonem/ref/44

Moduły kuriera — co to?

Moduł kuriera to aplikacja, która umożliwia współpracę systemów firm kurierskich z witryną klienta, który jest sprzedawcą towarów i usług w internecie. Dzięki temu, będąc konsumentem, nie trzeba dodatkowo się logować, aby złożyć zamówienie i otrzymać przesyłkę. Dobry moduł kurierski współpracuje z wieloma systemami różnych firm kurierskich i dzięki temu użytkownik ma możliwość wybrania między kilkoma dostawcami tego typu usług.

Umożliwia między innymi:

 • rejestrowanie przesyłek, 
 • pobieranie listów przewozowych i etykiet,
 • zamawianie kuriera, 
 • oraz odbiór gotowych do wysłania paczek.

Ponadto taka instalacja pozwala na:

 • określenie listy firm kurierskich, z którymi moduł kuriera będzie współpracował (należy pamiętać, że firmy te mogą mieć różne wymagania i atrybuty),
 • generowanie unikalnego numeru przesyłki i wysyłanie go do e-sklepu.

Moduły kurierskie a współpraca z firmami

Na polskim rynku istnieje wiele firm kurierskich. Wśród nich można wymienić:

 • UPS
 • DHL
 • FedEx
 • InPost
 • DPD
 • UPS
 • Pocztex i inne.

Coraz popularniejsze jest odbieranie przesyłek z maszyn paczkowych, popularnie zwanych paczkomatami, które ułatwiają odbiór towarów przez całą dobę. Ten rynek wciąż się rozwija. Skutkiem tego jest coraz szybsza wysyłka zakupów do klientów, a także dostępność informacji o losach przesyłki przez cały czas jej podróży.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o zakładaniu działalności e-commerce na stronie opartej na szablonie, zajrzyj tutaj.

Moduł kuriera — podsumowanie

Dzięki modułom kurierskim można ułatwić sobie pracę i sprawić, że będzie ona bardziej zautomatyzowana, tańsza i szybsza. Instalacja takiej aplikacji umożliwi Ci drukowanie dokumentów potrzebnych do przewozu, zamawianie kuriera, śledzenie przesyłek, sprawdzanie historii.

Jeśli masz sklep np. oparty na PrestaShop, to takich modułów możesz znaleźć w internecie wiele, a niektóre z nich są nawet darmowe. Przykładowe z nich to: Packlink, DHL Business Portal czy Spring GDS. Sprawdź warunki i wybierz najlepszą alternatywę dla siebie i swojego sklepu.

 

A jeśli szukasz najlepszej opcji, jeśli chodzi o założenie nowego biznesu e-commerce, to wybierz:

https://forestdion.pl/produkt/profesjonalna-strona-www-z-gotowym-szablonem-sklep-woocommerce/ref/44.

 

Kategorie:

Popularne artykuły

blog_user

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.