Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Jak stworzyć dobrą stronę Internetową?

Jak stworzyć dobrą stronę internetową?

W dzisiejszych czasach strona internetowa to podstawa możliwość reklamy swoich usług.
Dobrze zaplanowana oraz stworzona, jest w stanie przyciągnąć klientów, nawet w trudnych okolicznościach, jakich niestety przyszło nam się zmierzyć. Zastanawiasz się, jak stworzyć dobrą stronę internetową?

Tings, jako agencja reklamowa posiada w swojej ofercie pakiet profesjonalnej strony internetowej.  Jednak nie wystarczy sama chęć posiadania takowej. Stworzenie strony WWW to proces, który trzeba bardzo dokładnie zaplanować. Najlepiej, zacząć od karty i ołówka oraz przeszukania Internetu w celu znalezienia odpowiedzi na pytanie co to jest strona WWW?

Czym jest strona WWW?

Strona Internetowa jest dokumentem, który zawiera treść oraz obraz udostępniony za pośrednictwem Internetu.
W połączeniu z innymi stronami tworzy serwis internetowy albo witrynę internetową, czyli to, na co aktualnie patrzysz, tudzież czytasz.

Warto zaznaczyć, że wszystkie podstrony, z jakich korzystamy podczas przeglądania, to również strona internetowa.  Mogą one zawierać, praktycznie wszystko do zwykłego tekstu, po taki ozdobiony grafikami czy muzyką, a nawet wstawić, odtwarzać serwisu Youtube, dla przykładu.

Strona internetowa, a strona WWW nie posiadają konkretnej definicji, więc stosowane są zamiennie i mogą być stosowane również do miana rozbudowanego portalu, ale także profilu artystycznego czy serwisu społecznościowego.

Strona Internetowa, czy warto ją mieć?

Odpowiedź, na zadane pytanie jest bardzo prosta: tak. W dobie Internetu oraz możliwości, jakie ze sobą niesie, posiadanie własnej witryny WWW jest bardzo ważnym elementem w działalności i rozwoju handlu. 

Nie dość, że jest dostępna dla wszystkich posiadających połączenie z Internetem, to jeszcze zdecydowanie ułatwia klientowi dotarcie do nas. Wystarczy tylko, że wpisze odpowiedni adres url tudzież wpisze nazwę naszej firmy i voila! Wszystko to, na wyciągnięcie ręki!

Co powinna zawierać strona internetowa?

Wszystko jest zależne od tego, co zamierzamy na niej umieścić.
Wiadome jest, że strony będą różnić się od siebie pod wieloma względami. Jednak mogą być budowane na takich samych lub podobnych template, czyli gotowych szablonów, z jakich można korzystać. A wszystko po to, żeby ułatwić klientom prezentowanie naszych produktów czy usług.

Weźmy dla przykładu sklep Agencji Reklamowej Tings. 

W związku z tym, że zajmują się, w dużej mierze reklamą oraz tworzeniem profesjonalnych stron internetowych, oraz wszystkim, co z tym związane, cała tematyka witryny skupia się właśnie na tym.

Już na stronie głównej mamy wiele informacji, które dają nam jasno do zrozumienia, jakie usługi oferuje agencja reklamy Ting.
Takie rzeczy, są jednym z kluczowych elementów. Dzięki temu potencjalny klient od razu wie, że jeśli szuka profesjonalisty, który pomoże mu stworzyć stronę internetową. Nie musi wtedy głowić się i troić w domniemaniu, czy dobrze trafił.
Zatem tematyka na stronie internetowej powinna od samego początku nawiązywać do oferowanych przez nas usług, czy tego czym się zajmuje dana osoba (np. portfolio promujące fotografię).

Kolejną rzeczą, jaką powinna zawierać strona to informacje o nas samych, naszej firmie. Ludzie muszą wiedzieć, z kim w przyszłości będą mogli nawiązać współpracę.
Nie trzeba przy tym, jakoś mocno się rozpisywać, wiadome jest nie od dzisiaj, że spora ilość tekstu może przytłaczać i zniechęcać. Dlatego warto skupić się na konkretach: kto, co, jak, po co i dlaczego i tyle. To podstawowe informacje, które zaspokoją ciekawość potencjalnego klienta.

Ocena czy inaczej rekomendacje osób, z jakimi mieliśmy przyjemność współpracować, jest również bardzo ważna. Trzeba pamiętać, że pozytywne zdanie o nas, wpływa na podjęcie decyzji, że to właśnie na nas padnie wybór potencjalnego klienta.

Kolejną oraz istotną kwestią to przedstawienie naszych usług.
Mowa tutaj o portfolio oraz sklepie. Dzięki temu możemy zobrazować klientowi to, czego poszukuje, tudzież ułatwić dostęp do naszych usług/towarów.
Patrząc na stronę agencji reklamowej Tings mamy do wyboru sklep albo a abonament.
Oczywiście to, w jaki sposób będziemy prezentować nasze usługi, różnić się będzie w zależności od wizji, jaka pojawi się  w naszej głowie. Aczkolwiek, schemat pozostanie, praktycznie niezmienny.

Kolorystyka oraz grafika strony internetowej

To, jakie dobierzemy barwy na naszej stronie internetowej, w dużej mierze powinno nawiązywać do tego, jakie towary/czy usługi sprzedajemy. Jednak nie można przesadzić z kolorystyką. Tą, należy zachować w stonowanych kolorach. Intensywne oraz bardzo jaskrawe kolory mogą przyprawić o przysłowiowy ból głowy. Podobnie ma się w drugą strona. Zbyt stonowane barwy mogą wydać się nudne i nieciekawe. Dlatego, poza prostotą, należy pamiętać, aby w kwestii kolorystyki wyśrodkować ją, tak aby nie było za kolorowo, ani za bardzo stonowane.

Grafiki natomiast powinny skupiać się na tym, co sprzedajemy, jakie oferujemy usługi czy czym się zajmujemy. Nie powinno to być coś, co będzie wprowadzać klienta w błąd. Nie polecam także zbytniego edytowania zdjęć, co niestety często ma miejsce. Zwłaszcza w sklepach internetowych. Mam na myśli tutaj, tak zwane podrasowanie kolorystyczne, edycja urody modeli i tym podobne, które jest zwyczajnym oszukiwaniem potencjalnego klienta.

Dobra strona internetowa musi mieć zachowany porządek. Ład, dzięki któremu potencjalny klient będzie miał łatwy dostęp do oferowanych przez nas usług czy towarów. Tyczy się to wszystkich aspektów znajdujących się na stronie internetowej.

Stworzenie dobrej strony internetowej wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, ale jeśli to zrobimy, to wszystko, powoli zacznie odnosić oczekiwany przez nas skutek. Przyciągnie klientów, a my zaczniemy zarabiać. 

Jednak należy pamiętać, że nie od razu Rzym zbudowano.

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.