Agencja Reklamowa Forest Dion

511-474-708

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Agencja Reklamowa Forest Dion

agencja-interaktywna-tings-tworzenie-stron-firmowych-projektowanie-sklepów-online-projektowanie-stron-www-sklepy-internetowe-2021
Zamów kontakt

Jak powinna wyglądać strona internetowa firmy?

Strona internetowa to bardzo ważny element każdej firmy, niezależnie od jej wielkości, czy branży. Pozwala zaistnieć w sieci, poszerzyć bazę klientów, a także umocnić swoją markę na rynku. Witryna internetowa jest dużym wsparciem marketingowym, gdyż pozwala przekazać informacje lub oferty partnerom biznesowym oraz ułatwia kontakt między zainteresowanymi stronami. W artykule postaram się przedstawić, jak powinna wyglądać biznesowa strona internetowa firmy.

 

strona internetowej firmy – cele posiadania

 

Każda strona internetowa jest idealną formą promocji firmy. W dzisiejszych czasach forma pracy opiera się na działaniu w sieci. Użytkownik, który szuka kontaktu z firmą sięga do internetu. Inne formy reklamy nie są tak bardzo popularne i zostały w zdecydowany sposób wyparte przez internet. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien zadbać o profesjonalną stronę internetową. Witryna przyciąga uwagę, wzbudza zaufanie oraz pozwala zrobić dobre wrażenie. 

 

Jak powinna wyglądać biznesowa strona internetowa  firmy

 

Każdy biznes rządzi się swoimi prawami, dlatego tworzenie strony internetowej firmy powinno opierać się na pewnych zasadach. Głównym elementem witryny jest profesjonalny wygląd, który zapewni wiarygodność i przyciągnie potencjalnych klientów. Strona internetowa powinna zawierać unikalne treści oraz spójny przekaz. Ważna jest zakładka ułatwiająca kontakt z firmą i zachęcająca do korzystania z ofert przedsiębiorstwa. Podczas tworzenia stron internetowych warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

 

 1. Spójny przekazstrona internetowa firmy

  powinna zawierać unikalne i klarownie sformułowane treści. Podejmowane tematy muszą być opisane w jasny i czytelny sposób aby przekazane informacje zachęciły klienta do nawiązania dalszego kontaktu i podjęcia współpracy. Teksty podejmowane na stronie powinny być konkretne i zwięzłe. 

 

 1. Regularne aktualizowanie zamieszczonych treści

  – każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę, że nie wystarczy stworzyć stronę internetową, ale należy ją regularnie uzupełniać i rozwijać. Witryna powinna być dopasowana do aktualnych trendów. Muszą znaleźć się na niej informacje o bieżących wydarzeniach, nowych produktach, czy aktualnościach dotyczących firmy

 

 1. Zakładka informująca o firmie na stronie internetowej firmy

  – w tym miejscu powinny znaleźć się informacje dotyczące firmy, oferowanych produktach i usługach. Opis musi być jasny i rzetelny. Dzięki temu użytkownik odwiedzający stronę internetową nie będzie zdezorientowany. Warto opisać korzyści, jakie osiągnie klient, nawiązujący współpracę z firmą. 

 

 1. Formularz kontaktowy

  – tutaj należy umieścić dokładne dane kontaktowe firmy i przedsiębiorcy, które ułatwią wysyłanie wiadomości bezpośrednio ze strony. Numer telefonu i adres e-mail powinny być klikalne, a także uruchamiać odpowiedni program w smartfonie lub tablecie. Przydatna jest również zakładka, ułatwiająca dotarcie do firmy. 

 

 1. Dobrze sformułowane CTAstrona internetowa firmy

  powinna wzywać do działania oraz wskazywać klientowi miejsca, które pomogą mu w odnalezieniu potrzebnych informacji. Może zachęcać do dodawania adresu do listy mailingowej. 

 

 1. Linkowanie do strony

  – media społecznościowe to bardzo ważne elementy, które pomogą zwiększyć zasięg odbiorców i ułatwią informowanie klientów o działalności firmy

 

 1. Pozycjonowanie SEO

  – dobre pozycjonowanie zapewnia dużą częstotliwość wyświetleń oraz ruch na stronie. Pozwala poszerzyć grono klientów

 1. Referencje

  – jest to świetny sposób poprawiający wiarygodność. Opinie partnerów biznesowych są idealną reklamą. Pozytywne komentarze świadczą o wysokiej jakości, stabilności i solidności firmy

 

 1. Polityka firmy

  – to ważny element, w którym należy umieści reklamacje, zwroty, formy płatności oraz inne ważne informacje. 

 

 1. Logo i nazwa domeny

  – jest to element, który uczyni firmę rozpoznawalną. Dzięki temu, klient będzie mógł bez problemu zidentyfikować przedsiębiorstwo w internecie. Nazwa powinna być unikalna, łatwa i kojarząca się działalnością firmy. 

 

Elementy, które przyciągają uwagę potencjalnych klientów na stronie internetowej firmy

 

Aby strona internetowa była chętnie odwiedzana przez klientów warto zastosować się do następujących elementów:

 

 1. Pogrubienia – pozwalają wyróżnić ważną treść, powiększają rzetelność firmy. Osoby odwiedzające strony internetowe najczęściej zwracają uwagę na treść, a pogrubione miejsca zachęcają do zapoznania się z zamieszczonymi informacjami.

 

 1. Typografia – typ czcionki, jej kolor, czy wielkość wpływają na jakość strony internetowej i strona internetowa firmy. Mogą w sposób pozytywny oddziaływać na potencjalnego klienta. Przy wyborze czcionek należy stosować zasadę minimalizmu, nie używać dużej ilości zdrobnień, które mogą zaburzać czytelność witryny. Dobór fontów, może przesądzić o tym, czy użytkownik zostanie na stronie internetowej, czy też nie. 

 

 1. Zdjęcia – powinny być wysokiej jakości. Zdjęcia o dobrej rozdzielczości są kluczem do sukcesów i sposobem na pozyskanie potencjalnych klientów. To one najmocniej przyciągają uwagę. Zdjęcia umieszczone na stronie internetowej powinny być dopasowane do danej branży i oryginalne. Plusem jest, gdy wykonują je profesjonaliści. 

 

Biznesowa strona internetowa firmy jest miejscem komunikacji. Zapewnia stały kontakt z klientem oraz ułatwia przekazywanie najistotniejszych treści. Jest idealnym rozwiązaniem dla firmy, gdyż ogranicza koszty marketingowe i ułatwia wielopoziomową komunikację. Tworzenie stron internetowych nie jest proste. Należy posiadać specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Aby strona internetowa była w pełni profesjonalna warto skorzystać z pomocy firm, które zajmują się projektowaniem stron internetowych. 

 

Bartłomiej Tokarski

Kategorie:

Popularne artykuły

Redakcja Tings DIGITAL SOFT | Zadzwoń ☎ 511 474 708 | Tworzenie stron firmowych, projektowanie sklepów online, projektowanie stron www, sklepy internetowe 2024.

marcin

Porozmawiaj ze specjalistą. W branży od 2009 roku. Oddzwoni do 10 minut.